Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu jezyk-polski:

Nowe Słowa na start! 7

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Język polski

Ponad słowami 1. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum | I technikum

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Język polski

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: II liceum | II technikum

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Język polski

Ponad słowami 1. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 2. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum | I technikum

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Język polski

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 2. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: II liceum | II technikum

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Język polski

Ostatnio dodane poradniki:

Jak spisać zadania domowe.

Jak spisać zadania domowe.

Czasem przy zrobieniu zadania domowego potrzeba trochę pomocy. Można o nią kogoś poprosić – np. nauczyciela; można zapytać kolegę czy koleżankę. Można też sprawdzić odpowiedzi w necie – chociaż tego...

Czytaj całość
Po co odrabiać zadania domowe?

Po co odrabiać zadania domowe?

Wracasz do domu po godzinach spędzonych w szkole na nauce - albo próbach uczenia się. No chociaż notowania. Przynajmniej słuchania, co tam nauczyciel opowiada. Marzy ci się chill – wyjście...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Rozwiązania zadań z Języka Polskiego

Zadanie domowe z polskiego – najgorzej? W porządku. Nie każdy będzie drugim Mickiewiczem czy Bralczykiem, nie każdego jarają sztuka albo teoretyczne rozważania nad językiem. Używasz go, jak używasz, i styknie, co? 

Język polski jako przedmiot szkolny wykładany jest obowiązkowo dla wszystkich klas, przez wszystkielata naszej edukacji – więc jakoś go trzeba ograć. Jeśli jesteś w 7 lub 8 klasie szkoły podstawowej albo w 1, 2, 3 albo 4 technikum czy liceum, my możemy ci pomóc z polskim i odrabianiem zadań domowych z polskiego! Serio. Mamy rozwiązania i rozwiązane zadania z języka polskiego.

W zadania.pl znajdziesz opracowania odpowiedzi do zadań domowych z polskiego ze wszystkich podręczników różnych wydawnictw. Postaraliśmy się, żeby w naszej bazie odpowiedzi do zadań domowych z polskiego znalazły się naprawdę wszystkie polecenia, ze wszystkich książek. I udało się! – a nasze zbiory odpowiedzi cały czas uzupełniamy o nowe wydania podręczników.

 Zadania z języka polskiego są przeróżne – i zazwyczaj wymagają rozpisania się. Są i zadania zamknięte, ale w mniejszości. Standard to polecenia typu „opisz”, „wyjaśnij”, „podaj”, „przeanalizuj”. Wymaga to 1. pomysłu 2. pewnego flow w pisaniu; umiejętności ubrania w słowa to, co ma się w głowie. Dla niektórych uczniów to trudne – a dla każdego przydatne. Takiego samego typu zadania z polskiego znajdziesz później na egzaminie klas 8 z języka polskiego albo na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Pomocne w nauce jest robienie zadań domowych. Porządkuje to wiedzę, którą do głowy wpakował ci nauczyciel lub YouTube. Gdy odrabiasz pracę domową, możesz wyłapać, czego jeszcze nie wiesz lub nie umiesz, co się zapomniało, a co już idzie dobrze i nie potrzebuje powtórek. Poza tym robienie zadań domowych z polskiego, które wymagają użycia wiedzy, pomaga ją nie tylko uporządkować, ale też utrwalić – ćwiczenia czyni mistrza i takie tam, wiesz. To jednak fakt – wykorzystywanie tej wiedzy w praktyce sprawia, że lepiej zapamiętujesz (a np. takie powtarzanie czegoś na głos albo w myśli tuż przed sprawdzianem zadział na sprawdzian, ale dalej już nie). No tak, fajnie robić zadania z polskiego, skoro to pomaga się uczyć, zapamiętywać nowe informacje na dłużej itd., ale jest tego dużo, a jeszcze zadali z innych przedmiotów… - no, tak się zdarza, niestety. Dlatego przychodzimy z pomocą gdy nie wiesz, jakie powinny być odpowiedzi do twoich zadań z polskiego; albo gdy umiesz podać rozwiązania do tych zadań, ale nie masz na to czasu i siły – my mamy dla ciebie opracowania zadań. Zadania z polskiego to zadania z gramatyki, językoznawstwa, literatura? A może z lektur? Mamy je! I damy. Wybierz z listy podręcznik, do którego szukasz odpowiedzi, numer strony i polecenia i pyk, czytasz odpowiedź. I przepisujesz odpowiedź, a wiedza wchodzi do głowy. Uff, jesteś uratowany przed stresem powodowany przez hamletowski dylemat „zgłaszać N-kę czy nie zgłaszać N-ki, oto jest pytanie”, unikasz też dostania od polonistki lacza za brak zadania domowego z języka polskiego. Ze spokojem możesz iść na lekcję polskiego, z odrobionym zadaniem domowym i pewnością, że masz dobre odpowiedzi. Można, oczywiście, spisać od kolegi, ale nigdy nie wiesz, na ile ogarnia temat. Nasze odpowiedzi przygotowują doświadczeni nauczyciele-poloniści i korepetytorzy języka polskiego, więc możesz mieć pewność, że rozwiązania są poprawne. Z odpowiedziami od nas uczeń spokojny, polonistka szczęśliwa – no pięknie! 

Znajdziesz tu: zadania z polskiego, rozwiązania zadań z języka polskiego, ćwiczenia z polskiego, pytania i odpowiedzi oraz zadania indywidualnego .