Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu jezyk-polski:

Nowe Słowa na start! 6

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 6 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Język polski

Nowe Słowa na start! 8

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 8 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Język polski

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Język polski

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

Język polski

Oblicza epok 2.1

Podręcznik Wydawnictwo: WSiP Klasa: II liceum II technikum

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Język polski

Oblicza epok 2.2

Podręcznik Wydawnictwo: WSiP Klasa: II liceum II technikum

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Język polski

Oblicza epok 1.1

Podręcznik Wydawnictwo: WSiP Klasa: I liceum II liceum

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

Język polski

Oblicza epok 1.2

Podręcznik Wydawnictwo: WSiP Klasa: I liceum I technikum

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

Język polski

Ostatnio dodane poradniki:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Rozwiązania zadań z Języka Polskiego

Zadanie domowe z polskiego – najgorzej? W porządku. Nie każdy będzie drugim Mickiewiczem czy Bralczykiem, nie każdego interesuje sztuka albo teoretyczne rozważania nad językiem. Używasz go, jak używasz i wystarczy, prawda? Umiesz czytać, pisać i dość. Nudzą Cię te wszystkie lektury, wiersze, przez które trudno przebrnąć do końca, a nierzadko jeszcze trudniej je zrozumieć. Jednak język polski jako przedmiot szkolny wykładany jest obowiązkowo dla wszystkich klas, przez wszystkie lata naszej edukacji – więc jakoś trzeba przez to przebrnąć. Jeśli jesteś w 7 lub 8 klasie szkoły podstawowej albo w 1, 2, 3 bądź 4 technikum czy liceum, my możemy Ci pomóc z polskim i odrabianiem zadań domowych z tego przedmiotu! Serio. Mamy rozwiązane wszystkie zadania z języka polskiego ze wszystkich podręczników używanych zarówno w szkole podstawowej, jak i liceum czy technikum.

Na zadania.pl znajdziesz opracowania odpowiedzi do zadań domowych z polskiego z podręczników różnych wydawnictw. Postaraliśmy się, żeby w naszej bazie odpowiedzi do zadań domowych z polskiego znalazły się naprawdę wszystkie polecenia, z każdej książki. I udało się! A nasze zbiory odpowiedzi cały czas uzupełniamy o nowe wydania podręczników. Wśród naszych zbiorów rozwiązań zadań z polskiego znajdziesz zadania z takich podręczników, jak „Nowe słowa na start 6”, „Nowe Słowa na Start 7” oraz „Nowe słowa na start 8”, a także „Ponad słowami 1” i „Ponad słowami” 2” dla liceów i techników. W przypadku tych podręczników mamy odpowiedzi do zadań zarówno z pierwszej i drugiej części każdej książki oraz rozwiązania zadań zarówno z zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego. Są to najnowsze podręczniki, stworzone po reformie edukacji i likwidacji gimnazjów, co spowodowało konieczność zmian w programie nauczania zarówno w ostatnich latach podstawówki, jak i w szkołach średnich. Zarazem są to najczęściej używane teraz w szkołach podręczniki, dlatego właśnie zadbaliśmy o to, by na naszej stronie znalazły się odpowiedzi do zadań właśnie z nich.

Zadania z języka polskiego są przeróżne – i zazwyczaj wymagają rozpisania się. Są i zadania zamknięte, ale w mniejszości. Standard to polecenia typu „opisz”, „wyjaśnij”, „podaj”, „przeanalizuj” albo wręcz długie wypracowania, analizy utworów poetyckich czy literackich bądź rozprawki. Wymaga to po pierwsze pomysłu, a po drugie pewnego flow w pisaniu, czyli umiejętności ubrania w słowa tego, co ma się w głowie. Dla niektórych uczniów to trudne – a dla każdego przydatne. Takiego samego typu zadania z polskiego znajdziesz później na egzaminie klas 8 z języka polskiego albo na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zadania domowe są więc pomocne w nauce. Pomagają porządkować całą wiedzę, którą do głowy wpakował Ci nauczyciel lub internet. Gdy odrabiasz pracę domową, możesz wyłapać, czego jeszcze nie wiesz lub nie umiesz, co się zapomniało, a co już idzie dobrze i nie ma potrzeby tego powtarzać po raz kolejny. Poza tym robienie zadań domowych z polskiego, które wymagają użycia wiedzy, pomaga ją nie tylko uporządkować, ale też utrwalić – ćwiczenie czyni mistrza i takie tam, wiesz. To jednak fakt – wykorzystywanie tej wiedzy w praktyce sprawia, że lepiej zapamiętujesz (a np. takie powtarzanie czegoś na głos albo w myśli tuż przed sprawdzianem zadziała na sprawdzian, ale dalej już nie). No tak, fajnie robić zadania z polskiego, skoro to pomaga się uczyć, zapamiętywać nowe informacje na dłużej itd., ale jest tego dużo, a jeszcze są liczne zadania z innych przedmiotów, lektura do czytania czy nauka na jakiś inny sprawdzian… - no, tak się zdarza, niestety. Dlatego przychodzimy z pomocą, gdy nie wiesz, jakie powinny być odpowiedzi do twoich zadań z polskiego, albo gdy umiesz podać rozwiązania do tych zadań, ale nie masz na to czasu i siły, bo możesz. Natłok zadań i nauki z innych przedmiotów, a także inne różne zajęcia, z którymi musisz godzić naukę (na przykład sportowe treningi), potrafią solidnie zmęczyć.

Nieważne, czy to zadania z gramatyki, językoznawstwa, literatury, a może z lektur? Mamy je wszystkie! I dajemy Ci je, żebyś mógł szybko i sprawnie poradzić sobie z pracą domową i zająć się czymś innym. Wybierz z listy podręcznik, do którego szukasz odpowiedzi, numer strony i polecenia i w kilka sekund dosłownie będziesz miał przed sobą rozwiązane zadanie. Wystarczy, że przepiszesz tę odpowiedź do zeszytu albo wydrukujesz i przeczytasz, a wiedza wejdzie Ci do głowy bez zbędnego wkuwania na siłę. Uff, jesteś uratowany przed stresem powodowanym przez hamletowski dylemat „zgłaszać N-kę czy nie zgłaszać N-ki, oto jest pytanie”, unikasz też dostania od polonistki jedynki za brak zadania domowego z języka polskiego. Ze spokojem możesz iść na lekcję polskiego, z odrobionym zadaniem domowym i pewnością, że masz dobre odpowiedzi. Można, oczywiście, spisać od kolegi, ale nigdy nie wiesz, na ile on ogarnia temat i czy doczytasz się z jego pisma, gdyż niestety nie każdy pięknie kaligrafuje. Od teraz może być zupełnie odwrotnie – to Ciebie koledzy będą prosili o możliwość odpisania zadania. A ty w odpowiedzi możesz polecić im nasze rozwiązania. Nagle z przeciętnego ucznia możesz stać się prymusem i zostać docenionym nie tylko przez kolegów, ale też przez nauczycieli. Nie musisz martwić się już tym, że ciągle czegoś nie rozumiesz, a w domu nie ma kto Ci pomóc, bo z rodzeństwa jesteś najmłodszy, albo jesteś jedynakiem, a rodzice nie mają zupełnie na to czasu i sami niewiele już pamiętają z czasów, kiedy chodzili do szkoły. Nie musisz martwić się też brakiem pieniędzy na korepetycje, bo nie będą one Ci już potrzebne. Wszystko ogarniesz dzięki naszym rozwiązaniom zadań sam i to szybko. Koniec z wszelkimi problemami. Możesz wrzucić na luz. Od teraz będziesz zawsze idealnie przygotowany na każdą lekcję i zaskoczysz zarówno nauczyciela, jak i swoich rodziców tym, jak szybko poprawisz swoje stopnie. Nasze odpowiedzi przygotowują doświadczeni nauczyciele-poloniści i korepetytorzy języka polskiego, więc możesz mieć pewność, że rozwiązania są poprawne. Co najważniejsze, nie są o tylko suche odpowiedzi, ale dokładnie objaśnione rozwiązania, aby każdy mógł łatwo zrozumieć, w jaki sposób należało dane zadanie rozwiązać i dlaczego właśnie w taki. Z odpowiedziami od nas zarówno uczniowie są spokojni, jak i poloniści szczęśliwi – czy może być piękniej? Teraz będziesz mieć czas na wszystko, bo odrobisz zadania w mig, a Twój nauczyciel z radością będzie wpisywał ci piątki do dziennika, które z kolei twoi rodzice będą z radością oglądali na kartkach z wywiadówki. A jeśli martwiłeś się, że ocena z polskiego popsuje Ci średnią, a masz szanse na świadectwo z paskiem, teraz już się o to martwić nie musisz. Dzięki naszym rozwiązaniom zadań nie tylko będziesz miał lepszą ocenę, ale też napiszesz świetnie egzaminy, dzięki czemu otworzysz sobie szansę na wymarzoną przyszłość.

Znajdziesz tu: zadania z polskiego, rozwiązania zadań z języka polskiego, ćwiczenia z polskiego, pytania i odpowiedzi oraz zadania indywidualne.