Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu historia:

Wczoraj i dziś 7

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Historia

Poznać przeszłość 1. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum | I technikum

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Historia

Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: II liceum | II technikum

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Historia

Ostatnio dodane poradniki:

Jak spisać zadania domowe.

Jak spisać zadania domowe.

Czasem przy zrobieniu zadania domowego potrzeba trochę pomocy. Można o nią kogoś poprosić – np. nauczyciela; można zapytać kolegę czy koleżankę. Można też sprawdzić odpowiedzi w necie – chociaż tego...

Czytaj całość
Po co odrabiać zadania domowe?

Po co odrabiać zadania domowe?

Wracasz do domu po godzinach spędzonych w szkole na nauce - albo próbach uczenia się. No chociaż notowania. Przynajmniej słuchania, co tam nauczyciel opowiada. Marzy ci się chill – wyjście...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Rozwiązania zadań z Historii

Historia to ważny przedmiot. Pozwala dowiedzieć się, co działo się dawniej na świecie i w naszym kraju. Nauki jest bardzo dużo – daty, wydarzenia, nazwiska, władcy, więc nic dziwnego, że dużo jest także zadań domowych. Przy natłoku zadań z innych przedmiotów, zwyczajnie może zabraknąć czasu na zrobienie wszystkiego. Przychodzimy więc z pomocą.

Na zadania.pl znajdziesz rozwiązania wielu zadań z podręczników do historii. Głównie są to zadania z książek wydawnictwa Nowa Era. Jest to jedno z najbardziej znanych wydawnictw, jeśli chodzi o szkolne podręczniki i to właśnie książki tego wydawnictwa są najczęściej używane w szkołach. Zebraliśmy tu, w jednym miejscu, rozwiązania zadań z podręczników dla klasy 7 szkoły podstawowej oraz klas I i II liceum i technikum. Zadania z historii nie są łatwe do wykonania. Są to bowiem najczęściej zadania opisowe, wymagające nie tylko znalezienia konkretnych informacji w lawinie tekstu w podręczniku.

Wymagają też umiejętności ubrania tego wszystkiego w słowa, podobnie jak zadania z języka polskiego. Wykonywanie opisowych zadań, szczególnie takich obszernych pochłania mnóstwo czasu, którego zwyczajnie może zabraknąć z powodu koniecznych do wykonania zadań z innych przedmiotów. Gotowe zadania z historii pozwolą Ci uniknąć jedynki za brak zadania, a także przygotować się do ustnej odpowiedzi, sprawdzianu lub egzaminu. Rozwiązane zadania ułatwią Ci naukę na bieżąco, a to jest w przypadku przedmiotów pamięciowych bardzo ważne.

Nie każdy uczeń musi być orłem z historii. Trzeba mieć naprawdę świetną pamięć. Wiele osób ma problemy z zapamiętaniem wszystkich dat, szczegółowych wydarzeń, nazwisk postaci historycznych czy miejscowości. Wojny, zabory, traktaty i inne dokumenty, władcy i wszystkie dzieje za ich panowania – aż dziw, że tyle może się pomieścić w głowie, prawda? Postanowiliśmy rozwiązać i zebrać w jednym miejscu nasze odpowiedzi do zadań z historii z najpopularniejszych podręczników z myślą właśnie o uczniach, którym nauka pamięciowa tak dużej ilości materiału sprawia trudność. Z rozwiązanymi zadaniami z zadania.pl łatwiej przygotujesz się na kolejne lekcje i poprawisz swoje oceny z historii. Jeśli masz naprawdę duże problemy i grozi Ci nie dopuszczenie do następnej klasy albo egzaminu, nasze zadania pomogą Ci na pewno wykaraskać się z kłopotów.

Historia jest przedmiotem, którego warto uczyć się na bieżąco. Regularne przyswajanie niewielkich partii materiału jest zdecydowanie łatwiejsze niż uczenie się całego, wielkiego rozdziału na sprawdzian, nie mówiąc o nauce całości materiału do egzaminu ósmoklasisty czy maturalnego. Nasze rozwiązania zadań pozwolą uczyć się na bieżąco, powoli i spokojnie. Dzięki temu nie będziesz musiał zgłaszać nieprzygotowania na lekcji, tylko będziesz mógł zachować je na inną okazję, kiedy rzeczywiście wydarzy się coś, co uniemożliwi ci odrobienie zadania czy naukę. Jednak z naszymi, gotowymi zadaniami nigdy nie pójdziesz do szkoły bez pracy domowej. Gotowe zadania mają wiele zalet. Nie tylko pomagają w nauce i pozwalają zaoszczędzić czas, ale są nieocenione w sytuacji, kiedy uczeń ma problemy ze zrozumieniem i zapamiętaniem informacji, a nie ma kto mu pomóc. Rodzice czy dziadkowie często nie mają czasu na pomaganie w lekcjach z powodu domowych obowiązków czy pracy, zresztą nierzadko sami już wielu rzeczy z czasów, gdy chodzili do szkoły, nie pamiętają. Nasze rozwiązane zadania pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy na korepetycje, które okażą się dzięki nim niepotrzebne, a Ty zyskasz satysfakcję z tego, że potrafisz poradzić sobie z nauką samodzielnie.

Nasze rozwiązania zadań to nie tylko same rozwiązania, ale też objaśnienia, w jaki sposób zadanie zostało zrobione i dlaczego właśnie w taki, a nie inny. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej zrozumieć i przyswoić trudny materiał, którego jest dużo. Długie godziny nad książką do historii potrafią znużyć i zmęczyć, dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci naukę. Z nami nie tylko zrobisz zadanie domowe, ale również przygotujesz się do ustnej odpowiedzi, kartkówki, sprawdzianu i egzaminu. Masz do zaliczenia coś konkretnego w celu poprawienia złej oceny, która zaniża Ci ostateczną ocenę na semestr? Znajdź to w naszych zadaniach i naucz się szybko i łatwo.

Wierzymy, że nasze rozwiązania zadań pomogą Ci tym bardziej teraz, gdy lekcje odbywają się zdalnie i nauczyciel nie ma możliwości pomagać każdemu uczniowi z osobna. Nauczyciele ograniczają się głównie do zadawania zadań do wykonania i wskazania materiału do przerobienia. Wszystko musisz więc robić sam, a to nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli wszystkiego nie rozumiesz. Uczniom ósmych klas i klas maturalnych na pewno towarzyszą obawy o to, czy dadzą radę odpowiednio przygotować się do egzaminów. Gwarantujemy, że dzięki naszym rozwiązanym zadaniom te obawy się skończą, a niejeden uczeń, dla którego historia była dotąd znienawidzoną piętą Achillesa, polubi w końcu ten ciekawy przedmiot.

Skorzystaj z naszych rozwiązanych zadań i przyspiesz sobie odrabianie lekcji zyskując przy tym więcej czasu dla siebie. Jeśli masz kolegę, który ma problemy z odrabianiem zadań i trudności w nauce historii, pokaż mu nasze zadania. Są one znakomitą możliwością do uczenia się wspólnie. Przecież nie ma to jak pomagać sobie nawzajem. Z naszymi zadaniami nudna i nużąca historia zamieni się w ciekawy i wciągający przedmiot, którego nauka stanie się zdecydowanie przyjemniejsza i łatwiejsza.

Rozwiązaliśmy dla Ciebie różnorodne zadania – zarówno obszerne zadania opisowe, jak i te, które wymagają krótkich i konkretnych odpowiedzi czy wszelkie pytania zamknięte. Znajdziesz tu zadania głównie z podstawowego zakresu materiału. Tego typu zadania właśnie pojawiają się na egzaminach, więc korzystanie z naszych rozwiązań sprawi, że z mniejszym stresem będziesz oczekiwał na egzaminy, a później do nich podchodził i na pewno zdasz je bez problemu, może nawet z wysokimi wynikami. A może poczujesz powołanie i zwiążesz swoją przyszłość z naukami humanistycznymi? Nasze zadania mogą sprawić, że historia stanie się nawet Twoją pasją.

Znajdziesz tu: zadania z historii, rozwiązania zadań z historii, ćwiczenia z historii, pytania i odpowiedzi z przedmiotu historia oraz zadania indywidualne z przedmiotu historia.