Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu historia:

Wczoraj i dziś 7

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Historia

Wczoraj i dziś 6

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 6 szkoły podstawowej


Ostatnio rozwiązane Wybierz właściwe dokończenie każdego zdania

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

Historia

Wczoraj i dziś 8

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 8 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Historia

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Historia

Wczoraj i dziś 5

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 5 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Historia

Wczoraj i dziś 4

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 4 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Historia

Historia 6. Podróże w czasie.

Podręcznik Wydawnictwo: GWO Klasa: 6 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Historia

Historia 5. Podróże w czasie.

Podręcznik Wydawnictwo: GWO Klasa: 5 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Historia

Historia 7. Podróże w czasie.

Podręcznik Wydawnictwo: GWO Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2017

Przedmiot:

Historia

Historia 8. Podróże w czasie.

Podręcznik Wydawnictwo: GWO Klasa: 8 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Historia

Poznać przeszłość 1. Karty pracy ucznia

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum I technikum

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Historia

Wczoraj i dziś 7

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Historia

Wczoraj i dziś 5

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 5 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Historia

Ostatnio dodane poradniki:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Rozwiązania zadań z Historii

Historia to ważny przedmiot. Pozwala dowiedzieć się, co działo się dawniej na świecie i w naszym kraju. Nauki jest bardzo dużo – daty, wydarzenia, nazwiska, władcy, więc nic dziwnego, że dużo jest także zadań domowych. Przy natłoku zadań z innych przedmiotów, zwyczajnie może zabraknąć czasu na zrobienie wszystkiego. Przychodzimy więc z pomocą.

Na zadania.pl znajdziesz rozwiązania wielu zadań z podręczników do historii. Głównie są to zadania z książek wydawnictwa Nowa Era. Jest to jedno z najbardziej znanych wydawnictw, jeśli chodzi o szkolne podręczniki i to właśnie książki tego wydawnictwa są najczęściej używane w szkołach. Zebraliśmy tu, w jednym miejscu, rozwiązania zadań z podręczników dla klasy 7 szkoły podstawowej oraz klas I i II liceum i technikum. Zadania z historii nie są łatwe do wykonania. Są to bowiem najczęściej zadania opisowe, wymagające nie tylko znalezienia konkretnych informacji w lawinie tekstu w podręczniku.

Wymagają też umiejętności ubrania tego wszystkiego w słowa, podobnie jak zadania z języka polskiego. Wykonywanie opisowych zadań, szczególnie takich obszernych pochłania mnóstwo czasu, którego zwyczajnie może zabraknąć z powodu koniecznych do wykonania zadań z innych przedmiotów. Gotowe zadania z historii pozwolą Ci uniknąć jedynki za brak zadania, a także przygotować się do ustnej odpowiedzi, sprawdzianu lub egzaminu. Rozwiązane zadania ułatwią Ci naukę na bieżąco, a to jest w przypadku przedmiotów pamięciowych bardzo ważne.

Nie każdy uczeń musi być orłem z historii. Trzeba mieć naprawdę świetną pamięć. Wiele osób ma problemy z zapamiętaniem wszystkich dat, szczegółowych wydarzeń, nazwisk postaci historycznych czy miejscowości. Wojny, zabory, traktaty i inne dokumenty, władcy i wszystkie dzieje za ich panowania – aż dziw, że tyle może się pomieścić w głowie, prawda? Postanowiliśmy rozwiązać i zebrać w jednym miejscu nasze odpowiedzi do zadań z historii z najpopularniejszych podręczników z myślą właśnie o uczniach, którym nauka pamięciowa tak dużej ilości materiału sprawia trudność. Z rozwiązanymi zadaniami z zadania.pl łatwiej przygotujesz się na kolejne lekcje i poprawisz swoje oceny z historii. Jeśli masz naprawdę duże problemy i grozi Ci nie dopuszczenie do następnej klasy albo egzaminu, nasze zadania pomogą Ci na pewno wykaraskać się z kłopotów.

Historia jest przedmiotem, którego warto uczyć się na bieżąco. Regularne przyswajanie niewielkich partii materiału jest zdecydowanie łatwiejsze niż uczenie się całego, wielkiego rozdziału na sprawdzian, nie mówiąc o nauce całości materiału do egzaminu ósmoklasisty czy maturalnego. Nasze rozwiązania zadań pozwolą uczyć się na bieżąco, powoli i spokojnie. Dzięki temu nie będziesz musiał zgłaszać nieprzygotowania na lekcji, tylko będziesz mógł zachować je na inną okazję, kiedy rzeczywiście wydarzy się coś, co uniemożliwi ci odrobienie zadania czy naukę. Jednak z naszymi, gotowymi zadaniami nigdy nie pójdziesz do szkoły bez pracy domowej. Gotowe zadania mają wiele zalet. Nie tylko pomagają w nauce i pozwalają zaoszczędzić czas, ale są nieocenione w sytuacji, kiedy uczeń ma problemy ze zrozumieniem i zapamiętaniem informacji, a nie ma kto mu pomóc. Rodzice czy dziadkowie często nie mają czasu na pomaganie w lekcjach z powodu domowych obowiązków czy pracy, zresztą nierzadko sami już wielu rzeczy z czasów, gdy chodzili do szkoły, nie pamiętają. Nasze rozwiązane zadania pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy na korepetycje, które okażą się dzięki nim niepotrzebne, a Ty zyskasz satysfakcję z tego, że potrafisz poradzić sobie z nauką samodzielnie.

Nasze rozwiązania zadań to nie tylko same rozwiązania, ale też objaśnienia, w jaki sposób zadanie zostało zrobione i dlaczego właśnie w taki, a nie inny. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej zrozumieć i przyswoić trudny materiał, którego jest dużo. Długie godziny nad książką do historii potrafią znużyć i zmęczyć, dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci naukę. Z nami nie tylko zrobisz zadanie domowe, ale również przygotujesz się do ustnej odpowiedzi, kartkówki, sprawdzianu i egzaminu. Masz do zaliczenia coś konkretnego w celu poprawienia złej oceny, która zaniża Ci ostateczną ocenę na semestr? Znajdź to w naszych zadaniach i naucz się szybko i łatwo.

Wierzymy, że nasze rozwiązania zadań pomogą Ci tym bardziej teraz, gdy lekcje odbywają się zdalnie i nauczyciel nie ma możliwości pomagać każdemu uczniowi z osobna. Nauczyciele ograniczają się głównie do zadawania zadań do wykonania i wskazania materiału do przerobienia. Wszystko musisz więc robić sam, a to nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli wszystkiego nie rozumiesz. Uczniom ósmych klas i klas maturalnych na pewno towarzyszą obawy o to, czy dadzą radę odpowiednio przygotować się do egzaminów. Gwarantujemy, że dzięki naszym rozwiązanym zadaniom te obawy się skończą, a niejeden uczeń, dla którego historia była dotąd znienawidzoną piętą Achillesa, polubi w końcu ten ciekawy przedmiot.

Skorzystaj z naszych rozwiązanych zadań i przyspiesz sobie odrabianie lekcji zyskując przy tym więcej czasu dla siebie. Jeśli masz kolegę, który ma problemy z odrabianiem zadań i trudności w nauce historii, pokaż mu nasze zadania. Są one znakomitą możliwością do uczenia się wspólnie. Przecież nie ma to jak pomagać sobie nawzajem. Z naszymi zadaniami nudna i nużąca historia zamieni się w ciekawy i wciągający przedmiot, którego nauka stanie się zdecydowanie przyjemniejsza i łatwiejsza.

Rozwiązaliśmy dla Ciebie różnorodne zadania – zarówno obszerne zadania opisowe, jak i te, które wymagają krótkich i konkretnych odpowiedzi czy wszelkie pytania zamknięte. Znajdziesz tu zadania głównie z podstawowego zakresu materiału. Tego typu zadania właśnie pojawiają się na egzaminach, więc korzystanie z naszych rozwiązań sprawi, że z mniejszym stresem będziesz oczekiwał na egzaminy, a później do nich podchodził i na pewno zdasz je bez problemu, może nawet z wysokimi wynikami. A może poczujesz powołanie i zwiążesz swoją przyszłość z naukami humanistycznymi? Nasze zadania mogą sprawić, że historia stanie się nawet Twoją pasją.

Znajdziesz tu: zadania z historii, rozwiązania zadań z historii, ćwiczenia z historii, pytania i odpowiedzi z przedmiotu historia oraz zadania indywidualne z przedmiotu historia.