Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu matura:

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Matura

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Matura

Ostatnio dodane poradniki:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Arkusze maturalne

Egzamin maturalny to jedno z najważniejszych i najlepiej pamiętanych wydarzeń w naszym życiu. Nie bez kozery nazywa się go egzaminem dojrzałości. Trzymane w ręku świadectwo maturalne, dobre wyniki matury to niejako przepustka do nowego życia. Czasem otworzą nam drzwi na studia, czasami wskażą drogę kariery zawodowej. Być może właśnie dlatego tak wielu maturzystów niezwykle denerwuje się tymi egzaminami państwowymi, czasami nawet hiperbolizując jego rolę w życiu.

Nic w tym dziwnego, zwłaszcza, jeśli matura wciąż przechodzi zmiany formuły, które dla wielu są z roku na rok coraz bardziej niekorzystne. Dlatego specjalnie dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpią do egzaminu maturalnego, stworzyliśmy naszą platformę edukacyjną zadania.pl. Znajdziesz tu niezwykle rozbudowaną bazę odpowiedzi do testów maturalnych ze wszystkich popularnych i rzetelnych repetytoriów. W naszym serwisie edukacyjnym przygotowaliśmy dla Ciebie nie tylko zbiory rozwiązań do zadań maturalnych na poziomie podstawowym, ale również odpowiedzi niezbędne, by zdać maturę na poziomie rozszerzonym. Już dziś zaplanuj swoje przygotowania do matury z serwisem zadania.pl i ucz się przyjemnie i efektywnie.

Repetytorium maturalne

Mimo nawet najlepszej kadry w szkole i Twoich wysokich kompetencji, nie zawsze podczas zajęć możesz w pełni poznać temat, zrozumieć kluczowe zagadnienia. Bywa tak, że w klasie jest za głośno, nauczyciel zbyt szybko omawia materiał lub 45 min to dla Ciebie zbyt mało, by solidnie przygotować się z tego tematu. Dlatego dziś tak ważne jest, by indywidualizować naukę. Z naszą platformą edukacyjną możesz dopasować zakres materiału i tempo pracy do własnych możliwości i potrzeb. W jaki sposób?

Z pewnością nie raz każdy maturzysta spotkał się z pojęciem "repetytorium maturalne". Są to zbiory zadań, ale także opracowania tematów i zagadnień z danego przedmiotu, które mają pomóc uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego. Na rynku znajdziemy szeroki wybór różnorodnych publikacji do każdego z przedmiotu, który można zdawać na maturze. Najpopularniejsze są oczywiście te, które pomagają w przygotowaniu do nauki materiału z obowiązkowych przedmiotów na maturze, czyli: w matematyce, j. polskim, j. obcym i wybranym przedmiocie na poziomie rozszerzonym. Jednak także testy maturalne, które wspierają naukę przedmiotów fakultatywnych, są również chętnie wybierane m.in. przez tych abiturientów, którzy dokładnie wiedzą, na jakie chcą dostać się studia oraz jakich konkretnych przedmiotów wymaga się w rekrutacji na wymarzony przez nich kierunek. Na szczęście w zadania.pl znajdziesz opracowane wyjaśnienia do zadań na poziomie podstawowym, jak i rozwiązania do arkuszy maturalnych z przedmiotów dodatkowych. Jakie przydatne umiejętności rozwiniesz dzięki zapoznaniu się z naszą platformą?

1. Utrwalisz właściwe schematy kompozycyjne.

Matura jak każdy inny egzamin zawiera pewien klucz odpowiedzi oraz schematy punktowania rozwiązań. Dlatego też czasami tak trudno jest maturzystom osiągnąć wysokie wyniki, gdyż gubi ich własny tok myślenia, często niewpisujący się w standardowe rozwiązania egzaminacyjne. Warto więc sięgać po rozwiązania opracowane przez naszych ekspertów, by poznać schematy m.in. wypowiedzi pisemnych z języka polskiego, kolejność wykonywania zadań z matematyki czy odpowiednie słownictwo wybranego języka obcego.

Rozprawka, streszczenie sprawiają Ci trudności? Wybierz nasz serwis z przykładowymi odpowiedziami z popularnych repetytoriów i testów maturalnych z języka polskiego. Dzięki rzetelnie opracowanym materiałom nauczysz się pisać nie tylko zgodnie z kryteriami, których wymaga nowa matura, ale z łatwością przygotujesz się do ustnych egzaminów z j. polskiego. A może to matura z matematyki spędza Ci sen z powiek? Odwiedź nasz serwis i poznaj nie tylko jeden sposób na rozwiązanie zadania, ale wiele popularnych możliwości otrzymania właściwego wyniku. W wielu repetytoriach maturalnych z matematyki umieszczono szczegółowe omówienia poszczególnych zagadnień, które uczą jak krok po kroku wykonać dane polecenie, w tym także te złożone, wymagające zebrania właściwych danych i rozumienia treści zadania. Do tego rodzaju pomocy naukowych dla maturzystów również szukaj rozwiązań na stronie zadania.pl.

2. Powtórzysz materiał we własnym tempie.

Repetytorium maturalne stanowi pomoc dydaktyczną, która zawiera "w pigułce" omówienie najważniejszych zagadnień. Nie zawsze na lekcji zdążymy zagłębić się na tyle w temat, by potem nie musieć już zaglądać ponownie do podręczników czy notatek, Także obszerne i długotrwałe szukanie rozwiązań w sieci może zniechęcić niejednego maturzystę do tego, by rzetelnie opracować temat. Tymczasem matura już za pasem... Dlatego z pomocą przychodzi nasz serwis, w którym w jednym miejscu masz dostęp do tysięcy opracowanych zagadnień, przykładowych rozwiązań do zadań na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Nie musisz już polegać na wątpliwej jakości odpowiedziach, które często mogą wprowadzać w błąd i sprawić, że Twoja matura nie obędzie się bez błędów.

Na naszej platformie edukacyjnej znajdziesz rzetelne i profesjonalne materiały, które wspomogą Twoją naukę. Czy wiesz, że każdy z nas uczy się w innym tempie? Dlatego nie musisz marnować tak cennego czasu przed maturą, by wciąż czytać o tym, co już dobrze znasz czy rozwiązywać zadania, które opanowałeś do perfekcji. Nasza strona daje Ci możliwość swobodnego doboru materiałów - wybieraj te repetytorium maturalne i testy, które uznasz za potrzebne i dla Ciebie optymalne. Z pewnością masz także swoją ulubioną porę, w której najlepiej przyswajasz wiedzę. Wielu abiturientów z liceum czy technikum najefektywniej uczy się wieczorem. W naszym serwisie o dowolnej porze dnia i nocy możesz uczyć się i przygotowywać do egzaminu maturalnego, przeglądając nasze materiały edukacyjne i zbiory zadań. Matura nie musi oznaczać mozolnej i nieefektywnej nauki! Poznaj naszą platformę i zaoszczędzony czas spędź ze znajomymi lub na realizacji swoich pasji.

3. Określisz swój poziom i zaplanujesz przygotowania do matury.

Zbliża się matura, a Ty wciąż nie wiesz, czy poradzisz sobie z zadaniami na egzaminie? Zanim poszukasz pomocy korepetytora czy nauczyciela danego przedmiotu, określ swoje mocne i słabe strony. Jak to zrobić? Wystarczy, że rozwiążesz samodzielnie dowolny arkusz maturalny, a potem sprawdzisz swoje rozwiązania z serwisem zadania.pl. W ten łatwy sposób dowiesz się, gdzie popełniłeś błąd, zobaczysz, w jaki sposób powinno się prawidłowo rozwikłać to zadanie i powtórzysz tym samym jeszcze raz materiał. Co więcej, możesz to zrobić samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Samodzielne dochodzenie do właściwych wniosków to jedna z najbardziej efektywnych form nauki. Dzięki temu, że bierzesz egzamin maturalny we własne ręce, szybciej się uczysz. Określając swoje mocne strony, wiesz, co możesz pominąć w przygotowaniach, a nad którymi zagadnieniami powinieneś popracować dłużej. Dzięki temu możesz odpowiednio wcześniej zaplanować swoją naukę i sprawić, że nadchodząca matura nie będzie dla Ciebie czymś paraliżującym. Poznawaj rozwiązania oraz optymalizuj swoją naukę, weryfikując wciąż poziom swojej wiedzy i zapomnij o koszmarach i stresie związanym z egzaminem. Jak doskonale wiesz, jedynie powtórki i utrwalanie materiału zapewni Ci odpowiednie przygotowanie do matury, na takim poziomie, abyś mógł sprostać nawet najtrudniejszym poleceniom na egzaminie.

CKE - arkusze maturalne

Centralna Komisja Edukacyjna każdego roku stoi na pieczy matur i ich właściwego przebiegu. To eksperci tej instytucji opracowują arkusze egzaminacyjne, a także wszelkiego rodzaju informatory i materiały pomocnicze dla abiturientów. Zadania stworzone przez zespół CKE są cennym źródłem wiedzy, gdyż pomagają uczniowi zapoznać się ze strukturą zadań maturalnych, a także kluczem i schematem punktowania. Na ich bazie często wydawnictwa opracowują swoje repetytoria dla uczniów przygotowujących się do matury, w których umieszczają podobne do tych, które są dostępne m.in. na stronie CKE testy maturalne. W naszym serwisie również znajdziesz szeroki wybór rozwiązań do testów CKE ze wszystkich przedmiotów maturalnych zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Dzięki temu nie tylko opanujesz w doskonałym stopniu obowiązkowe przedmioty na egzaminie, ale także optymalnie przygotujesz się do rozszerzonych egzaminów maturalnych. W zadania.pl masz dostęp zarówno do tegorocznych testów, jak i tych z lat poprzednich.

Repetytorium – matura

Współczesny maturzysta nie wyobraża sobie przygotowania do matury bez powtarzania i rozwiązywania testów maturalnych. Co więcej, nauczyciele proszą o wypełnienie arkusza, traktując to jako pracę domową ucznia czy obowiązkową pracę własną w domu. Niejednokrotnie określone testy maturalne pojawiają się na zajęciach przygotowujących do matury, które organizują szkoły ponadpodstawowe dla swoich abiturientów. Arkusze pomagają nie tylko zapoznać się z ilością zadań na maturze, ich specyfiką i zasadami budowania poleceń, ale także nad zaplanowaniem swojego czasu podczas egzaminu. Wiele osób przystępujących do egzaminu nie potrafi zaplanować pracy nad arkuszem, tracąc cenne minuty na mniej punktowane zadania, a pozostawiając nierozwiązane zadania wysoko punktowane, jak np. zadania otwarte czy redakcję dłuższych wypowiedzi pisemnych. Ich niezwykła popularność wynika z faktu, iż znajdziemy w nich również wiele wskazówek i przydatnych podpowiedzi, w jaki sposób poradzić sobie z poleceniami z testów maturalnych. Każda tego rodzaju pomoc naukowa zawiera także rozwiązania i przykładowe realizacje zadań, by uczniowie i nauczyciele mogli zrewidować swoje wnioski i wyniku. Dzięki naszemu serwisowi nie musisz kupować wielu publikacji, by poznać testy z cennymi podpowiedziami. Nasza strona oferuje Ci dostęp do bogatej bazy rozwiązań zadań z matury. Wybierz poziom podstawowy lub rozszerzony z danego przedmiotu i poznawaj skonsolidowaną wiedzę, której nie zawiera wiele przedmiotowych podręczników.

[FAQ]:

• Gdzie znaleźć arkusze maturalne?

Szeroki wybór zadań maturalnych czy całościowe arkusze, także tych z poprzednich lat, znajdziemy na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jak i w serwisach okręgowych komisjach egzaminacyjnych, tzw. OKE. Co więcej, w tych miejscach znajdziemy zarówno poziom podstawowy, jak i testy dopasowane do umiejętności na poziomie rozszerzonym ze wszystkich przedmiotów. Nie brakuje tam również wielu cennych przykładowych arkuszy i testów oraz maturalnych informatorów, które zawierają cenne wskazówki dla nauczycieli oraz młodzieży. To jednak nie wszystko. Zadania czy całe testy do matury są również dostępne w wielu publikacjach popularnych wydawnictw. Są to zazwyczaj popularne repetytoria maturalne, które zawierają co najmniej kilka testów z odpowiedziami, a także przykładowe realizacje zadań. Także wiele platform edukacyjnych jak nasza strona - zadania.pl, oferuje dostęp do niezliczonych testów wraz z rozwiązaniami, które pomagają licealistom i uczniom techników przygotować się do matury. Niewątpliwą zaletą naszego serwisu jest to, że w jednym miejscu możesz zapoznać się ze wszelkimi najpopularniejszymi repetytoriami oraz arkuszami CKE. Nie musisz serfować po wielu stronach, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by rzetelnie przygotować się do egzaminu dojrzałości.

• O której arkusze na CKE?

Wiele osób, po napisaniu matury chce jak najszybciej znaleźć rozwiązany arkusz w sieci. Podstawowe matury trwają od około 2 godzin do nawet 4., jak jest to w wypadku j. polskiego. Zaczynają się zazwyczaj 0 9.00 rano, ale ze względu na to, by do abiturientów nie dotarły przecieki z właściwymi rozwiązaniami pisanego właśnie egzaminu, Centralna Komisja Edukacyjna ujawnia arkusze wraz z przykładowymi realizacjami i właściwymi rozwiązaniami dopiero o około 14.00. O tej porze możemy szukać arkusza maturalnego, do którego rankiem przystąpili abiturienci.

• Czym się różni repetytorium od vademecum?

Przede wszystkim vademecum to z zasady obszerne źródło skonsolidowanej wiedzy dotyczącej danej dziedziny czy przedmiotu. Stanowi rzetelne opracowanie materiału z danego etapu edukacyjnego. Znajdziemy w nim obszerną teorię, jak i wiele ćwiczeń utrwalających wiedzę. Repetytorium maturalne stanowi z kolei uproszczoną wersję vademecum. W nich znajdziemy esencję wszelkich potrzebnych wiadomości. Najkrócej można powiedzieć, że dzięki vademecum poszerzamy wiedzę z danej dziedziny, poznajemy jej wszelkie podstawy, a repetytorium, jak sama nazwa wskazuje, stanowi pewne powtórzenie wiadomości z danego przedmiotu. Najczęściej takie repetytoria egzaminacyjne są ukierunkowane na samą formułę matury, więc znajdziemy w niej wiele cennych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób rzetelnie napisać egzaminy. Z kolei informacje dostępne w repetytorium to porządna dawka wiedzy, z której możemy korzystać nie tylko z okazji egzaminów, ale również podczas nauki do sprawdzianu czy po prostu rozwijając swoją wiedzę i pogłębiając horyzonty.