Zadania i ich rozwiązania:


Jakie wyznania historyczne miały wpływ na charakter epoki?  

 

Rozwiązanie:

Ponad słowami 4. Zakres podstawowy i rozszerzony rozwiązania

Współczesna literatura wbrew pozorom często jest niezrozumiała dla licealisty czy ucznia technikum. Ten okres w dziejach języka polskiego zawiera podręcznik szkolnym do 4. klasy Ponad słowami 4. Zakres podstawowy i rozszerzony. Niewątpliwą zaletą tej publikacji od wydawnictwa Nowa Era jest przejrzysty podział na bloki tematyczne. Dzięki nim łatwiej uczniowi uporządkować wiedzę, usytuować danego pisarza i okres literacki w całości dziejów. Piękne grafiki uzupełniają kontekst kulturowy, tak ważny podczas obecnej formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego. Kulturę uzupełniają wątki społeczne, historyczne, ekonomiczne, które miały wpływ na dany nurt czy pisarza. Warto wiedzieć, że podręcznik szkolny do 4. klasy Ponad słowami 4. to jeden z najchętniej wybieranych pomocy dydaktycznych przez polonistów. Tę popularność zawdzięcza doskonałemu opracowaniu lektur szkolnych, a także szerokim omówieniu ważnych motywów literackich. Jest to z pewnością publikacja, która wspiera ucznia w nauce języka polskiego, pisaniu dłuższych wypowiedzi i w ten sposób przygotowując go do egzaminu dojrzałości.

 

Opanowanie języka polskiego to nie tylko dbałość o doskonałe wyniki na maturze, ale również kompetencje, które pozwalają odnaleźć się w świecie. Umiejętność czytania ze zrozumieniem i krytycyzmem przydaje się nam podczas całego życia. Podobnie jest z umiejętnościami retorycznymi. Twórcy podręcznika szkolnego do 4. klasy Ponad słowami 4. Zakres podstawowy i rozszerzony doskonale to rozumieją, dlatego wspomaga rozwijanie oratorskich kompetencji i tworzenia poprawnych komunikatów. Jednak zarówno umiejętności pięknego pisania, jak i mówienia wymagają od nas ćwiczeń. Na stronie zadania.pl znajdziesz odpowiedzi do podręcznika szkolnego do 4 klasy Ponad słowami 4, dzięki którym dowiesz się, w jaki sposób rozwiązać zadanie. W ten sposób utrwalisz ważne wiadomości, poznasz schematy fabularne czy kompozycyjne i nauczysz się, w jaki sposób napisać rozprawkę czy stworzyć spójny esej. Dzięki odpowiedziom rozpisanym krok po kroku poznasz konteksty i najważniejsze motywy, które pomogą Ci lepiej zrozumieć omawianą lekturę.

 

Nie zapomnij, że poznając poprawne rozwiązania, możesz w kilka chwil sprawdzić, czy przyswoiłeś już wiadomości z lekcji. Bądź na bieżąco z materiałem i podręcznikiem szkolnym do 4. klasy liceum i technikum Ponad słowami 4. Zakres podstawowy i rozszerzony. Możesz w ten sposób zaplanować pracę przed klasówką, sprawdzianem czy pracą klasową. Samodzielna nauka języka polskiego spędza Ci sen z powiek? Kolejna praca domowa jest niczym polonistyczna enigma? Poznaj nasz serwis i ucz się we własnym domu, samodzielnie podejmij rękawicę i poznaj piękny, ale złożony świat literatury. Dopasuj także poziom zadań do własnych możliwości. Chcesz zdać egzamin rozszerzony? Poznaj rozwiązania zadań i samodzielnie przygotuj się do tego testu. Z nami poznasz także odpowiedzi i zadania optymalne na podstawowym poziomie. Już dziś zadbaj o swoje umiejętności językowe i zadziwiaj wszystkich swoim oczytaniem i krasomówstwem.

Informacje o książce:

Rok wydania

2022

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Joanna Kościerzyńska, Aleksandra Wróblewska, Małgorzata Matecka, Anna Cisowska, Joanna Baczyńska-Wybrańska, Joanna Ginter

ISBN

978-83-267-4300-9