Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu wos:

W centrum uwagi 1. Zakres podstawowy

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum I technikum


Ostatnio rozwiązane Wskaż zdania prawdziwe.

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

WOS

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

WOS

W centrum uwagi 1. Zakres rozszerzony

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum I technikum

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

WOS

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

WOS

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

WOS

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

WOS

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

WOS

Ostatnio dodane poradniki:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Wiedza o społeczeństwie - rozwiązania zadań

Znajomość praw rządzących sytuacją społeczną nie stanowi jedynie książkowej wiedzy, która z czasem niknie w mrokach naszego umysłu. Dostrzeganie zależności między kulturami, społeczeństwami, osadzonymi w danym czasie gospodarczo-historycznym, może w znacznym stopniu pomóc nam odnaleźć się we współczesnym świecie. Dlatego tak ważne jest, aby uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak i ponadpodstawowej doskonale orientowali się w przemianach, by w przyszłości mogli tworzyć społeczeństwo aktywne, chcące zmieniać świat.

Wos ćwiczenia - odrabiaj z nami

Mimo swego humanistycznego wymiaru, WOS sprawia wiele problemów maturzystom czy uczniom klas ósmych. Zrozumienie legislacji, systemów politycznych czy nauka w geo-politycznej mapy świata mogą niejednokrotnie przerosnąć młodych ludzi. Dlatego też stworzyliśmy nasz serwis edukacyjny zadania.pl, w którym znajdziesz niezwykle bogatą bazę materiałów, w tym rozwiązania do wszelkich najpopularniejszych podręczników oraz ćwiczeń z WOS-u takich wydawnictw jak Nowa Era, GWO, WSiP, PWN i wielu, wielu innych.

Wiedza o społeczeństwie - ćwiczenia

Dzięki schematom odpowiedzi samodzielnie utrwalisz poznany na zajęciach materiał. W dowolnym i dopasowanym do Twoich możliwości tempie pracy powtórzysz daty, nazwiska czy nazwy organizacji, które są niezbędne podczas nauki WOS-u. Do Twojej dyspozycji oddajemy stronę, na której znajdziesz tak wiele odpowiedzi, dzięki którym nie tylko usystematyzujesz wiadomości wymagane na sprawdzianie, ale także możesz poszerzyć swoje horyzonty i wiedzę, poznając treści z różnorodnych podręczników czy repetytoriów.

Interesujesz się państwowością, aktywność społeczna jest Ci bliska? Odwiedź zadania.pl i poznaj nowe rejony wiedzy, o których być może nie dowiedziałbyś się z lekcji WOS-u w szkole. Nasi eksperci opracowali rzetelne materiały, które nie tylko dają Ci gotowe rozwiązania, ale przede wszystkim stanowią źródło cennej wiedzy i ciekawostek.

Z pewnością kolejne zadania z WOS-u, także te rozwiązywane w klasie rozwiążesz szybciej i poprawniej, uprzednio powtarzając materiał z naszą platformą edukacyjną. Niemały wpływ na to ma fakt, że ćwicząc z nami, poznając rozwiązania np. do zadań z podręcznika od WOS-u, uczysz się rozumieć polecenia i szukać słów-kluczy niezbędnych do realizacji zadania. Im częściej będziesz nas odwiedzał i powtarzał materiał, tym lepiej przyswoisz wiedzę.

Niektórzy uważają, że nauka WOS-u polega jedynie na rozmowach i debatach dotyczących konfliktów światowych czy systemów politycznych. Nic bardziej mylnego. WOS to także różnorodne ćwiczenia, które łączą w sobie wiele dziedzin, np. geografię, historię, matematykę czy j. polski. Dlatego też przyswojenie tak szerokiego przekroju wiadomości i kompetencji sprawia wiele trudności współczesnemu uczniowi. Na szczęście na naszej stronie znajdziesz rzetelną pomoc w rozwiązywaniu zadań z WOS-u, w tym także tych otwartych, wymagających szerokiej i pogłębionej analizy i redakcji. Poznawaj przykładowe odpowiedzi i dochodź do własnych wniosków, ucz się WOS-u na bazie setek rozwiązań i wskazówek edukacyjnych.

Wielu maturzystów, którzy chcą studiować kierunki społeczne lub związane z prawem uczą się WOS-u na poziomie rozszerzonym, następnie wybierając ten przedmiot jako dodatkowy na egzaminie maturalnym. W naszym serwisie nie tylko znajdziesz rozwiązania do popularnych arkuszy z CKE, ale także wiele odpowiedzi do repetytoriów maturalnych z WOS-u.

Takie repetytoria są często wykorzystywane przez wielu nauczycieli, którzy często wybierają zadania zamieszczone w repetytoriach, które potem zadają maturzystom w formie pracy domowej. Jeśli tego rodzaju szkolne obowiązki spędzają Ci sen z powiek i sprawiają, że nieefektywnie spędzasz wiele godzin, głowiąc się nad rozwiązaniem, odwiedź zadania.pl. Dzięki rozwiązaniom do arkuszy maturalnych czy zadań z popularnych repetytoriów zaoszczędzisz cenny czas, ponieważ w kilka chwil powtórzysz materiał, sprawdzisz swój wynik i wyciągniesz cenne dla Ciebie wnioski.

Jakie jeszcze możliwości daje Ci nasz serwis zadania.pl? Przede wszystkim możesz optymalizować swoją naukę. Nie chcesz znów powtarzać tego, co już dobrze znasz? Męczy Cię wciąż rozwiązywanie zadań, które nie stanowią dla Ciebie wyzwania? Na naszej stronie możesz wybrać zagadnienia, poziom trudności, które sprawią, że Twoje kompetencje społeczne, polityczne czy geograficzne wzniosą się na wyższy poziom. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu zadania.pl, gdzie znajdziesz profesjonalną i merytoryczną pomoc w nauce WOS-u.