19 22
Zadania i ich rozwiązania:


Co Krasiński pisze w listach o ukochanej kobiecie, a co o swoich uczuciach? Któremu z tych tematów poświęca więcej miejsca?

Rozwiązanie:
Krasiński więcej czasu poświęca swoim odczuciom. Jest zagubiony, słaby, kocha...
Pokaż więcej...

Oblicza epok 2.2 rozwiązania

Język polski opiera się wielu umiejętnościach. Nie tylko na doskonałej analizie i interpretacji tekstów literackich, ale także na odpowiednim tworzeniu spójnych wypowiedzi ustnych oraz pisemnych, znajomości poprawnej polszczyzny, a także krytycznym myśleniu. Autorzy podręcznika Oblicza epok 2.2. doskonale o tym wiedzą, dlatego stworzyli niezwykle rozbudowaną publikację, która ma wspierać zarówno nauczycieli języka polskiego, jak i uczniów 2 klasy liceum czy technikum. Znajdziemy tam chronologicznie uporządkowane epoki literackie wraz  z ich wnikliwą analizą. Dawne teksty literackie zostały uzupełnione o nowoczesne konteksty, dzięki którym, uczniowie mogą zrozumieć uniwersalność motywów. Tę wiedzę mogą potem wykorzystać w tworzeniu wypowiedzi argumentacyjnej czy podczas ustnego egzaminu dojrzałości. Nowoczesność nie tylko została wyeksponowana w odniesieniu do analizy i interpretacji, ale można również zauważyć ją w metodyce pracy. M.in. propozycje działań projektowych mają za zadanie zachęcić uczniów do zgłębiania literatury i sztuki.

 

Jak już wspominaliśmy, wiedza dotycząca języka polskiego zawiera w sobie wiele odniesień, kształtuje wiele umiejętności. Oprócz doskonałej znajomości lektur, uczniowie powinni wykazać się także umiejętnościami poprawnego i rzeczowego wypowiadania się. Duży nacisk kładzie się na zdolności retoryczne, argumentacyjne. Niejednemu uczniowi sprawiają one wiele trudności. Pomocna może okazać się nasza platforma edukacyjna zadania.pl, gdzie znajdziesz wszelkie odpowiedzi do zadań z podręcznika szkolnego do 2 klasy liceum i technikum Oblicza epok 2.2. Dzięki temu utrwalisz właściwe schematy kompozycyjne, dzięki czemu w późniejszych samodzielnych pracach, pisanych m.in. podczas zajęć z j. polskiego, będziesz wiedzieć, w jaki sposób napisać rozprawkę czy streszczenie. Co więcej, na naszej stronie znajdziesz doskonale opracowane zagadnienia z historii literatury, które pomogą Ci zrozumieć zależności między literaturą a współczesnością. Konteksty i motywy, w które obfituje podręcznik szkolny do 2 klasy Oblicza epok 2.2, również szczegółowo omówiliśmy na naszej stronie. Szukasz doskonałego miejsca, w którym utrwalisz wiadomości, rozwiniesz analizę dzieła literackiego czy przygotujesz się do sprawdzianu? Koniecznie zajrzyj na naszą stronę.

 

Niewątpliwie wykształcony licealista czy uczeń technikum powinien biegle operować poprawną polszczyzną. Dlatego znajomość norm językowych, ortografii czy interpunkcji jest niezwykle ważna. Nie tylko pozwala na poprawną redakcję tekstów literackich, ale również na doskonałe operowanie słowem mówionym, co w kontekście nowej matury jest niezwykle ważne. Dlatego na stronie zadania.pl znajdziesz również odpowiedzi do zagadnień językowych, które zawiera podręcznik szkolny do 2 klasy Oblicza epok 2.2. Nauka o języku wymaga systematyczności i wielu ćwiczeń, dlatego z nami możesz rozwinąć swoje językowe umiejętności i zaskoczyć polonistę czy komisję egzaminacyjną doskonałą znajomością poprawnej polszczyzny. W ten sposób nie stracisz również wielu punktów w teście pisemnym.

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski

ISBN

978-83-021-8973-9