Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu biologia:

Puls życia 6

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 6 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Biologia

Puls życia 8

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 8 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Biologia

Puls Życia 7

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2017

Przedmiot:

Biologia

Puls Życia 5

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 5 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2018

Przedmiot:

Biologia

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Biologia

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Biologia

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Biologia

Puls życia 6

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 6 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

Biologia

Puls życia 6

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 6 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2022

Przedmiot:

Biologia

Puls życia 5

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 5 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Biologia

Puls życia 5

Zeszyt ćwiczeń Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 5 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Biologia

Biologia 7

Podręcznik Wydawnictwo: MAC Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2021

Przedmiot:

Biologia

Ostatnio dodane poradniki:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Rozwiązania zadań z Biologi

Wypracowanie z języka polskiego napisane, zadania z matematyki odrobione, zadanie z historii też. Została jeszcze tylko biologia, ale zrobiło się późno, Ty padasz z nóg, a masz do zrobienia jeszcze kilka innych rzeczy oprócz nauki. Czasami można nie zdążyć zrobić jakiegoś zadania, zwłaszcza że zadawane jest bardzo dużo. Ilość zadań jest czasem przytłaczająca. Jeśli masz problem ze zrobieniem zadań z biologii z braku czasu albo niezrozumienia tematu, oferujemy Ci rozwiązane przez nas zadania z najważniejszych podręczników. A nuż znajdziesz tu swoje i szybko pozbędziesz się problemu, który mógłby skutkować jedynką za brak zadania albo niepotrzebnie zgłoszonym nieprzygotowaniem, które może się przydać kiedy indziej.

Biologia to bardzo złożona dziedzina. Dzięki niej możesz dowiedzieć się wszystkiego o wszystkich organizmach żyjących na naszej planecie. Poznajesz wiele gatunków roślin i zwierząt, uczysz się o tym, w jaki sposób pojawiają się na świecie i rozwijają, a także o tym, które mogą być niebezpieczne dla człowieka, a które są wręcz niezbędne i zdrowe. Ponadto uczysz się też o samym sobie – człowieku. Poznajesz budowę swojego ciała i możesz zrozumieć, dlaczego potrafisz chodzić, mówić, myśleć czy oddychać. To ogrom wiedzy. Takie ilości materiału naprawdę niełatwo zapamiętać. Nasze zadania stworzyliśmy specjalnie z myślą o uczniach mających problemy z nauką pamięciową oraz uczniach, którzy nie przepadają za biologią i przez to trudno im zmusić się do siedzenia nad zadaniami.

Na zadania.pl znajdziesz rozwiązania zadań z podręczników do biologii dla 7 klasy szkoły podstawowej, a także I i II liceum czy technikum. Opracowaliśmy zadania przede wszystkim z podręczników Nowej Ery, które są najbardziej znane i najczęściej używane w szkołach. Zadania z biologii są naprawdę różnorodne – mniej lub bardziej opisowe, wymagające krótkiej i konkretnej odpowiedzi albo zadania zamknięte czy rysunkowe. Znajdziesz tutaj rozwiązania takich samych zadań, jakie pojawiają się na sprawdzianach czy egzaminach. Nasze rozwiązane zadania na pewno pomogą Ci w odpowiednim przygotowaniu się do lekcji.

Ułatwienie odrabiania zadań domowych to jedno, ale nasze rozwiązane zadania pomogą Ci także w przygotowaniu się do sprawdzianów, ustnych odpowiedzi czy egzaminów. Z nami zdasz wszystko bez problemu, poprawisz swoje oceny i biologia przestanie być znienawidzonym przedmiotem z groźbą powtarzania klasy lub niedopuszczenia do egzaminów przez jego niezaliczenie. Nasze zadania mogą pomóc także uczniom wiążącym z biologią swoją przyszłość. Chcąc studiować na kierunkach przyrodniczych lub medycznych koniecznie trzeba zdać maturę z biologii, gdyż to właśnie ten przedmiot liczy się najbardziej podczas przyjmowania na uczelnie. Z nami przygotujesz się do egzaminu gimnazjalnego czy matury idealnie i unikniesz niepotrzebnego stresu związanego zarówno z samymi lekcjami, jak i właśnie egzaminami.

Dzięki naszym rozwiązanym zadaniom zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. Ułatwią Ci one naukę na tyle, że nie będziesz potrzebował już korepetycji, które potrafią być naprawdę bardzo kosztowne. Ponadto szybko poradzisz sobie z zadaniami i zyskasz więcej czasu dla siebie – na odpoczynek, relaks, zabawę czy spotkanie z kolegami. Razem z nimi możesz również uczyć się, korzystając z naszych zadań. Pokaż im naszą stronę, niech także zaczną korzystać i poprawiać dzięki nam swoje oceny. Z nami żaden uczeń nie pójdzie już do szkoły bez zadania domowego.

W naszych opracowaniach znajdziesz nie tylko same rozwiązania zadań. Zadbaliśmy także o wszystkie objaśnienia, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego rozwiązanie zadania jest właśnie takie, a nie inne. To właśnie to ułatwi ci przyswojenie tej dużej ilości wiedzy. Nasze zadania pomogą Ci nauczyć się tego, czego nie rozumiesz i nie możesz zapamiętać. Gorsza ocena do poprawy? Możesz znaleźć temat, z którego ją dostałeś wśród naszych zadań i szybko się nauczyć. Gwarantujemy, że poprawisz tę ocenę na piątkę. Przekonując się, jak łatwo możesz zrozumieć i nauczyć się biologicznych zagadnień, możesz dzięki naszym zadaniom obudzić w sobie pasję do przyrody, roślin, zwierząt czy człowieka. Jeśli nie masz jeszcze dokładnych planów na przyszłość i wciąż zastanawiasz się nad wyborem kierunku na studia i zawodu, nasze zadania mogą sprawić, że biologia Cię wciągnie i w końcu wybierzesz właśnie kierunek z nią związany.

Dzisiejsze czasy nie są łatwe. Zdalne lekcje w domu bywają trudne nie tylko dlatego, że nie ma tutaj bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, który może tylko zadać materiał do opracowania, ale niewiele wytłumaczy. To też walka z młodszym rodzeństwem, hałasem czy rodzicami, którzy chcą w tym samym czasie pracować. Niełatwo skoncentrować się więc na nauce, a wiele nawet łatwych zadań może sprawić trudność. Dzięki naszym rozwiązaniom zadań poradzisz sobie spokojnie z samodzielnym opracowaniem tematu i szybko odrobisz lekcje bez stresu i nerwów.

Nasze opracowania na zadania.pl to nieoceniona pomoc naukowa. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze ma kto pomagać uczniowi. Rodzice też pracują, a dziadkowie nie zawsze pamiętają wszystko, czego się uczyli, gdy chodzili do szkoły, bo minęło już od tego czasu wiele lat. Wyręczamy więc naszymi rozwiązanymi zadaniami rodziców, którzy musieliby spędzać długie godziny z dziećmi nad lekcjami zamiast ogarniać domowe obowiązki lub odpoczywać. Nasze rozwiązania zadania sprawią, że oni też odetchną z ulgą, nie tylko sami uczniowie.

Nasze zadania są przeznaczone naprawdę dla każdego ucznia – niezależnie od tego, czy jest słaby z biologii, czy jest kujonem, który zawsze musi być perfekcyjnie przygotowany do każdej lekcji. Gwarantujemy, że nasze zadania usatysfakcjonują jednych i drugich. Zależy nam na tym, aby nauka była coraz łatwiejsza, a uczniowie wyrastali na mądrych dorosłych ludzi z wiedzą i umiejętnościami, które pozwolą im na zrobienie naprawdę owocnej kariery zawodowej. Skorzystaj z naszych rozwiązanych zadań i ciesz się szybko odrobionymi lekcjami i polub wreszcie biologię, która jest naprawdę ciekawa.

Znajdziesz tu: zadania z biologii, rozwiązania zadań z biologii, ćwiczenia z biologii, pytania i odpowiedzi z przedmiotu biologia oraz zadania indywidualne z przedmiotu biologia.