9 14
Zadania i ich rozwiązania:


Jak sądzisz z jakich powodów nagroda otrzymała taką właśnie nazwę? “Złote żuki”

Rozwiązanie:
Szwedzki Instytut Filmowy przyznaje Złote Żuki za wybitne osiągnięcia w...
Pokaż więcej...

Oblicza epok 2.1 rozwiązania

Wydawnictwo WSiP stworzyło niezwykle bogaty merytorycznie podręcznik do języka polskiego Oblicza epok 2.1, w którym materiał został ułożony chronologicznie. Dzięki temu uczniowie mogą usytuować daną epokę w przedziale historycznym. Każdy dział to również inna epoka, która została starannie opracowana przez twórców podręcznika. Oblicza epok 2.1. to przede wszystkim publikacja, która pozwala uczniom na wnikliwą analizę i szerokie możliwości interpretacyjne. Co więcej, swoją popularność wśród polonistów i korepetytorów zawdzięcza także rozwijaniu umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych, jak i ustnych. Ćwiczenia uczące argumentowania, uzasadniania i stawiania pytań z pewnością pomogą przygotować się licealistom do zbliżającej się matury z j. polskiego. Warto również podkreślić, że wielką zaletą podręcznika Oblicza epok 2.1 jest to, że wskazuje na aktualność motywów występujących w omawianych tekstach literackich. W ten sposób uczeń dostrzega powiązania między epokami, a także uniwersalność myśli czy poglądów.

 

Nowa matura z j. polskiego głęboko osadzona jest na kontekstowym rozumieniu literatury i sztuki. Uczeń ma doskonale orientować się w motywach i stylach, odnajdując ich realizacje w wielu epokach, także w teraźniejszości. Tak szerokie pojmowanie języka polskiego dla wielu uczniów jest niezwykle trudne, gdyż wymaga wielkiej wiedzy i krytycznego myślenia. Dlatego też podręcznik szkolny do 2 klasy liceum i technikum Oblicza epok 2.1. zawiera zarówno teksty dawne, jak i ich współczesne nawiązania. Jednak często bywa tak, że uczniowie nie potrafią skupić się na zajęciach lub tempo lekcji wydaje się im zbyt szybkie. Z myślą o poszukujących odpowiedzi licealistach i uczniach technikum stworzyliśmy platformę zadania.pl., na której żacy znajdą wszelkie rozwiązania do ćwiczeń zamieszczonych w podręczniku szkolnym do 2 klasy liceum i technikum Oblicza epok 2.1. Z nami nawet najtrudniejsza praca domowa z j. polskiego okaże się przyjemnością, gdyż uczeń może prześledzić krok po kroku schemat odpowiedzi, w ten sposób ucząc się rozumienia poleceń, zwracania uwagi na ważne pojęcia. Jest to więc nieoceniona pomoc dla wszystkich tych, którzy borykają się z literackimi zagadnieniami i pragną samodzielnie, we własnym tempie uczyć się j. polskiego.

 

Oblicza epok 2.1. to podręcznik szkolny do 2 klasy, który w klarowny sposób wskazuje uczniom liceum i technikum ważne zagadnienia z j. polskiego, które warto utrwalić. Miniprzewodnik, który wzbogaca tę publikację to narzędzie mające systematyzować wiedzę uczniów, m.in. dzięki pytaniom sprawdzającym zawartym w dziale Sprawdź się. Na naszej stronie internetowej znajdziesz również do nich odpowiedzi, w ten sposób sprawdzając własne rozwiązania i porządkując wiedzę, która okaże się pomocna podczas sprawdzianu czy przyszłego egzaminu dojrzałości. Z nami łatwo uczniowi monitorować swoje postępy, gdyż w każdej chwili może porównać swoje odpowiedzi z tymi stworzonymi przez naszego eksperta. Jest więc to doskonała strona pomocna w nauce j. polskiego.

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Adam Kalbarczyk, Dariusz Chemperek, Dariusz Trześniowski

ISBN

978-83-021-8972-2