Klasa:

Książki z rozwiązanymi zadaniami
dla przedmiotu fizyka:

Spotkania z fizyką 7

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: 7 szkoły podstawowej

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Fizyka

Odkryć fizykę 1. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: I liceum | I technikum

Rok wydania:

2019

Przedmiot:

Fizyka

Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Podręcznik Wydawnictwo: Nowa Era Klasa: II liceum | II technikum

Rok wydania:

2020

Przedmiot:

Fizyka

Ostatnio dodane poradniki:

Jak spisać zadania domowe.

Jak spisać zadania domowe.

Czasem przy zrobieniu zadania domowego potrzeba trochę pomocy. Można o nią kogoś poprosić – np. nauczyciela; można zapytać kolegę czy koleżankę. Można też sprawdzić odpowiedzi w necie – chociaż tego...

Czytaj całość
Po co odrabiać zadania domowe?

Po co odrabiać zadania domowe?

Wracasz do domu po godzinach spędzonych w szkole na nauce - albo próbach uczenia się. No chociaż notowania. Przynajmniej słuchania, co tam nauczyciel opowiada. Marzy ci się chill – wyjście...

Czytaj całość
Przeglądaj wszystkie poradniki

Rozwiązania zadań z Fizyki

Fizyka to niełatwy przedmiot. Ilość materiału jest ogromna, więc nauczyciele zadają mnóstwo zadań domowych. To może zmęczyć - szczególnie kiedy nawarstwiają się nam zadania z innych przedmiotów. To w porządku czuć się przytłoczonym i zmęczonym od tego zawalenia nauką. Wtedy skorzystać ze sposobów na szybsze rozwiązanie zadań domowych. Pomóc mogą rozwiązania do zadania z fizyki. U nas na zadania.pl znajdziesz odpowiedzi do zadań z fizyki z podręczników i zbiorów zadań wydawnictw Nowa Era, WSiP, PWN i wielu innych.

Rozwiązania do zadań z fizyki dla klas 7 i 8 oraz dla szkół średnich są świetną pomocą przetrwaniu szkoły i zaliczeniu przedmiotu albo w walce o jak najlepsze oceny. Po co narażać się na jedynkę lub potrzebę zgłoszenia kropki przez nieodrobione zadanie domowe, jeśli możesz skorzystać z rozwiązań do zadań z fizyki na zadania.pl? Oszczędzi ci to niepotrzebnych nerwów i zostawi więcej czasu na naukę innych przedmiotów.

Odrabianie zadań domowych jest irytujące i męczące, ale nic tak nie utrwala wiedzy jak właśnie rozwiązywanie zadań poza lekcją. Warto poświęcić tych parę chwil na odrobienie pracy domowej – powtórzysz materiał i dzięki temu oszczędzisz czas na naukę przed sprawdzianem, kartkówką czy egzaminem – wiedza utrwalana na bieżąco, zaraz po jej nabyciu, zostaje w głowie na dłużej!

Pomożemy ci rozwiązać twoje zadanie domowe z fizyki nie tylko przez podanie ci odpowiedzi do zadań albo gotowe zadania z fizyki. Pokażemy ci również krok po kroku, jak rozwiązać każde zadanie obliczeniowe, żebyś na przyszłość wiedział i wiedziała, jak rozwiązywać podobne typy zadań z fizyki. Im więcej zadań rozwiążesz, tym więcej zaczniesz zauważać słów kluczowych w zadaniach – dzięki temu, już czytając polecenie, będziesz intuicyjnie wiedzieć, jakiego wzoru użyjesz, a rozwiązanie zadania będzie łatwizną. Ta umiejętność przyda się nie tylko na sprawdzianie, ale i na maturze czy egzaminie ósmoklasisty, podczas których zadań do rozwiązania jest wiele, a czasu mało!

Jeśli czujesz, że fizyka cię przytłacza i nie radzisz sobie z zadaniami na lekcji lub zadaniami domowymi, to nie koniec świata. Dzięki odpowiedziom do zadań przetrwasz szkołę, utrwalisz wiedzę i usystematyzujesz ją – dzięki temu z każdym kolejnym rozwiązanym zadaniem będzie ci coraz łatwej, więc nie będziesz już spędzać tyle czasu nad książką. Nauczyciel będzie zaskoczony twoim przyrostem wiedzy, a fizyka nie będzie już dla ciebie straszna!