3 11 12
Zadania i ich rozwiązania:


Podaj zarzuty stawiane przez rewolucjonistów Karolowi X 

Rozwiązanie:
Rewolucjoniści zarzucali Karolowi X bez respektowania ich praw. Oskarżali go...
Pokaż więcej...

Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 rozwiązania

Historia wymaga od współczesnego licealisty czy ucznia technikum znajomości dat, ważnych postaci, orientowania się zarówno w wydarzeniach starożytności, jak i tych z XX wieku. Czasami jest to zbyt obszerny materiał, który ciężko przyswoić podczas 45 minut zajęć. Dlatego wydawnictwo Nowa Era stworzyło podręcznik szkolny do 3 klasy liceum i technikum, dzięki któremu nauka historii może być nie tylko efektywna, ale również przyjemna. Uczniowie w łatwy sposób mogą utrwalić wiadomości poznane na lekcji historii, sprawdzić swoje możliwości. Niewątpliwie wielką zaletą podręcznika Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 jest jego wszechstronność. Dzięki różnorodnym informacjom, ciekawostkom uczniowie nie tylko poznają powszechne fakty historyczne, ale również te mniej znane i pobudzające do myślenia. Holistyczne podejście twórców, Jarosława Kłaczkowa, Anny Łaszkiewicz i Stanisława Roszaka, sprawia, że uczniowie nie tylko kształcą umiejętności historyczne, ale również czytanie ze zrozumieniem oraz krytyczne myślenie. Tak doskonałej jakości materiały zyskały popularność wśród wielu nauczycieli historii, jak i korepetytorów.

 

Piękno dawnych dziejów nie zawsze zachwyca licealistów i uczniów techników. Dlatego też nawet najlepiej opracowany podręcznik nie sprawi, że w kilka chwil staniemy się omnibusami. To wymaga treningu pamięci, rozwiązywania zadań i utrwalania wiadomości. Dlatego stworzyliśmy platformę zadania.pl, na której znajdziesz do podręcznika szkolnego do 3. klasy  liceum i technikum Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 odpowiedzi opracowane przez specjalistów. Razem z nami dowiesz się, jak stworzyć dłuższą wypowiedź pisemną, tak często zadawaną jako praca domowa przez nauczycieli historii. Sprawdzisz m.in., czy poprawnie rozwiązałeś zadanie domowe. Dopasujesz trudność zadań do swoich możliwości i potrzeb.  W ten sposób na bieżąco powtarzasz materiał, sprawdzasz swoje możliwości. Dopasuj ćwiczenia do bieżącego materiału i zapomnij o braku pracy domowej.

 

Uczysz się na co dzień z podręcznika szkolnego Poznać przeszłość 3 od wydawnictwa Nowa Era? Wszelkie materiały do tej publikacji znajdziesz na naszej stronie wraz z gotowymi odpowiedziami. Tak duża baza zadań z rozwiązaniami pomoże Ci przygotować się do sprawdzianu czy pracy klasowej z historii. Podręcznik szkolny do 3 klasy liceum i technikum do historii Poznać przeszłość 3 zawiera po każdym dziale przejrzyste podsumowanie z interesującymi zadaniami powtórkowymi. U nas również znajdziesz do nich odpowiedzi. W ten sposób zapomnisz o niskich ocenach, gdyż zawsze będziesz dobrze przygotowany z materiału zawartego w podręczniku. Poznaj rozwiązania do danych statystycznych, ucz się z nami krytycznego myślenia, poznaj historię powszechną Polski zawartą w podręczniku szkolnym do klasy 3 Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 i bądź świadomym przeszłości, która ukształtowała dzisiejszy świat.

Informacje o książce:

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz, Stanisław Roszak

ISBN

978-83-267-4148-7