5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Zadania i ich rozwiązania:


Pokoloruj ramki zawierające określenia, którymi można zastąpić słowo „historia”.
Rozwiązanie:
Koloruje: dzieje; przeszłość; minione zdarzenia; to, co się wydarzyło
Pokaż więcej...

Wczoraj i dziś 4 rozwiązania

Czwarta klasa to niejako skok na głęboką wodę. Czwartoklasiści muszą oswoić się z wieloma nowymi elementami szkolnej rzeczywistości, w tym z dużą liczbą nowych przedmiotów szkolnych. Historia również jest novum. Doskonale wiedzą o tym również twórcy zeszytu ćwiczeń do historii dla klasy 4 Wczoraj i dziś, który nie tylko jest uzupełnieniem treści z podręcznika tej serii, ale również ma wspierać młodych uczniów w ich początkującej drodze z historią. Dlatego też obok ćwiczeń zawartych w tej publikacji znajdziemy dział Dobre rady, który ma za zadanie wspomagać uczniów w rozwiązywaniu zadań. Co więcej, również ćwiczenia otwierające lekcję, które zawierają atrakcyjną formę dla czwartoklasisty, mają zachęcić młodych odkrywców do zapoznania się z ćwiczeniami. Do tego przejrzysta i bogata szata graficzna z pewnością zjedna sobie niejednego miłośnika historii. Być może dzięki tej przystępności oraz nowoczesnym rozwiązaniom, zeszyt ćwiczeń Wczoraj i dziś 4 jest chętnie wybierany przez historyków oraz korepetytorów.

 

Dziś historia i dawne dzieje nie zawsze są interesujące dla czwartoklasisty. Dlatego w zeszycie ćwiczeń do klasy 4 od Wydawnictwa Nowa Era znajdziemy nowoczesne materiały dydaktyczne jak np. filmy i dodatkowe zadania, do których przenoszą ucznia kody QR. Wiedza łączy się tu z nowoczesnością. Warto również podkreślić, że nie tylko dodatkowe nagrania stanowią dużą zaletę tej publikacji. Także uczniowie zafascynowani historią, którzy chętnie poznają jej tajniki, mogą poszerzyć swoje horyzonty i rozwijać pasję wykonując intrygujące ćwiczenia Tajemnice sprzed wieków. Warto więc wejść na stronę zadania.pl, na której znajdziesz szerokie opracowanie również tych dodatkowych zadań, które  pomogą Ci również przygotować się m.in. do konkursów czy olimpiad historycznych.

 

Jeśli mówimy o przygotowaniu i rozwijaniu umiejętności historycznych, nie możemy pominąć sprawdzianów oraz prac klasowych z historii. Wciąż stanowią one pokaźny element życia wielu uczniów. Dlatego po każdym dziale twórcy zeszytu ćwiczeń do klasy 4 Wczoraj i dziś 4 umieścili ćwiczenia utrwalające Sprawdź, czy potrafisz, które mają pomóc uczniowi nie tylko usystematyzować wiedzę, ale również określić poziom jego umiejętności. W ten sposób zarówno uczeń, jak i nauczyciel historii mogą zaplanować wspólnie pracę nad materiałem, by dobrze przygotować czwartoklasistę do kartkówki czy testu. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz krok po kroku wyjaśnione, w jaki sposób rozwiązać zadania podsumowujące, by również samodzielnie poćwiczyć przed sprawdzianem.

 

Historia może sprawiać uczniom klasy 4. trudności, gdyż wymaga doskonałego utrwalenia nie tylko wielu dat, ale również specyfiki danych wydarzeń historycznych. Młodemu człowiekowi trudno jest zrozumieć pewne zależności między wydarzeniami, zapamiętać wiele imion i nazwisk. Dlatego też utrwalanie wiadomości poprzez atrakcyjne i rozwijające ćwiczenia, do których odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie zadania.pl, mogą sprawić, że dawne dzieje staną się Ci bliższe. Sam tytuł tej serii trafnie określa jej charakter. Zeszyt ćwiczeń do klasy 4 Wczoraj i dziś staje się edukacyjnym pomostem między dawnymi wiekami a teraźniejszością, w połączeniu z naszą platformą wydają się doskonałym zestawem do nauki historii.

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Tomasz Maćkowski, Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch

ISBN

978-83-267-3921-7

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń