Zadania i ich rozwiązania:


Rozwiązanie:

Wczoraj i dziś 7 rozwiązania
Książka w trakcie rozwiązywania!

Historia to przedmiot, który uczy o dawnych czasach, o tym co działo się na świecie na bardzo długo przed naszym urodzeniem się. Dawne dzieje Polski i świata są ciekawe i potrafią wciągnąć, ale nie każdy uczeń temu ulega. Nie jest łatwo uczyć się historii, gdyż to czyste zapamiętywanie i czytanie ze zrozumieniem. Do tego jeszcze mnóstwo zadań domowych, które trzeba zrobić, ale nie zawsze ma się na to czas, chęci i motywację. Z naszymi rozwiązaniami zadań można jednak uporać się z tym szybko i sprawnie. Oto rozwiązania zadań z podręcznika Wczoraj i dziś 7. 

Wczoraj i dziś 7, to podręcznik wydany przez wydawnictwo Nowa Era, które jest najpopularniejszym wśród wydawnictw materiałów edukacyjnych. Został wydany w 2020  roku, więc jest to nowy podręcznik. Autorami podręcznika jest trójka historyków - Stanisław Roszak, Anna Łaszkiewicz oraz Jarosław Kłaczkow, którzy mają już niemałe doświadczenie w tworzeniu podręczników dla uczniów szkół podstawowych. Dzięki temu stworzyli odpowiednio zbudowany podręcznik, który nie tylko przekazuje suchą wiedzę, ale pomaga także w zapamiętywaniu i utrwaleniu poznawanych informacji. Numer ISBN tego podręcznika to: 978-83-267-3924-8.

Podręcznik ma 256 stron, na których znajduje się VII rozdziałów. Na początku mamy kilka porad od autorów, które mają ułatwić korzystanie w odpowiedni sposób z podręcznika.  Później znajdują się tematy dotyczące przedziału czasowego od dziejów po Kongresie Wiedeńskim, przez Wiosnę Ludów i czas po Wiośnie Ludów, I wojnę światową po okres międzywojenny w Polsce i na całym świecie. Rozdział I w całości dotyczy tego, co działo się w Europie po Kongresie Wiedeńskim. W rozdziale II autorzy skupili się już na naszym kraju i dziejach, jakie  miały miejsce w Polsce po Kongresie Wiedeńskim, a były to ważne wydarzenia takie, jak upadek Księstwa Warszawskiego, Powstanie Listopadowe, Wiosna Ludów i Zabory. Trzeci i czwarty rozdział dotyczą dziejów Europy, Świata i naszego kraju po wiośnie ludów.  W piątym rozdziale autorzy omawiają wydarzenia związane z I wojną światową. Szósty rozdział zaś dotyczy już okresu międzywojennego, a więc czasów po I wojnie światowej, narodzin faszyzmu i innych wydarzeń w Europie i na świecie. Ostatni, siódmy rozdział zaś to już wydarzenia w Polsce w okresie międzywojennym, a więc odrodzenie Rzeczpospolitej, która przecież odzyskała wtedy niepodległość. 

Podręcznik jest napisany w sposób przyjazny dla ucznia i ciekawy. Tekst jest podzielony na bloki, a najważniejsze informacje są wytłuszczone. Wiele ważnych informacji i ciekawostek przekazywanych jest w formie nowoczesnych infografik, które ułatwiają zapamiętywanie zdobywanej wiedzy. Bloki tekstu są poprzedzielane ilustracjami, mapami, tabelami oraz tekstami źródłowymi, do których dodane są ćwiczenia do wykonania. Pomaga to kształcić umiejętność pracy z mapą, ilustracjami czy tekstami źródłowymi. Elementy takie, jak „Ciekawostki”, „Tajemnice sprzed wieków” czy „Warto wiedzieć” rozbudzają zainteresowanie przedmiotem. Schematy, wypunktowania czy tabele pomagają dobrze zrozumieć poznawany materiał i go łatwiej zapamiętać. 

Dla ułatwienia nauki, po każdym temacie, ale również rozdziale zamieszczone zostały podsumowania, czyli zbiory najważniejszych informacji, które trzeba zapamiętać. Te znajdujące się po każdym rozdziale mają formę mapy myśli, która znacząco ułatwia przyswojenie omawianych treści. Oprócz tego dla pomocy w nauce, w podręczniku zostały zamieszczone liczne zadania i ćwiczenia. Mają one na celu nie tylko uczyć pracy z tekstem, mapami i innymi źródłami informacji, ale także pomóc w przygotowaniu się do sprawdzianów czy nawet egzaminów. Zadania i pytania zostały sformułowane bowiem tak, jak pojawiają się właśnie na sprawdzianach i egzaminach ósmoklasisty. Zadania często wykonywane są na lekcjach, ale nie zawsze wystarczy na to czasu. Niejeden nauczyciel decyduje się na zadawanie ich jako prac domowych. Czasem potrafi być tego naprawdę dużo i nie każdy sobie z tym szybko poradzi. Dlatego spieszymy z pomocą i oferujemy zbiór rozwiązań zadań z tego podręcznika. Znajdują się tu odpowiedzi do wszystkich zadań wraz z wyjaśnieniami, dlaczego właśnie w taki sposób należało je wykonać.

Nie każdy potrafi znaleźć szybko potrzebne informacje. Na zrobienie zadań z historii potrzeba mnóstwo czasu, a przecież do odrobienia jest jeszcze tyle innych zadań. Do tego trzeba na bieżąco powtórzyć materiał z innych przedmiotów, aby być przygotowanym na ewentualne odpytanie. Ponadto możesz mieć także zapowiedziany z jakiegoś przedmiotu sprawdzian, który jest znacznie ważniejszy od zadania domowego, prawda? Dlatego może zabraknąć Ci czasu na zadania z historii. Masz prawo też nie przepadać za tym niełatwym do nauki przedmiotem, a nie zawsze można sobie pozwolić na kosztujące krocie korepetycje. Nie zawsze ma kto też pomóc w domu. Nie musisz się jednak już martwić. Dzięki nam zrobisz zadanie z historii szybko i sprawnie. Łatwiej też wszystko zapamiętasz i może nawet polubisz ten trudny przedmiot. Kto wie, może dzięki nam wzrośnie liczba historyków w naszym kraju? 

Nasz zbiór rozwiązań zadań z podręcznika do historii Wczoraj i dziś 7 został opracowany we współpracy z nauczycielami tego przedmiotu, a także korepetytorami. Możesz więc mieć całkowitą pewność, że rozwiązania zadań są całkowicie poprawne. Wystarczy tylko znaleźć zadanie po jego numerze oraz numerze strony, na której znajduje się w podręczniku, a później przepisać rozwiązanie do zeszytu lub wydrukować. To dosłownie chwila, jedynie kilka kliknięć i możesz wreszcie odpocząć albo zająć się czymś innym. Jeśli to właśnie ten podręcznik obowiązuje w Twojej szkole, a Ty szukasz pomocy w rozwiązywaniu zadań, lepiej nie mogłeś trafić. Zachęcamy Cię do skorzystania z przygotowanych przez nas odpowiedzi do zadań. Niech zadania z historii staną się dla Ciebie już właśnie historią. Teraz możesz już przestać martwić się o to, że dostaniesz znowu pałę za brak zadania i nieprzygotowanie do lekcji. Dzięki naszym rozwiązaniom zadań i ćwiczeń być może nawet poprawisz swoje oceny i średnią na semestr, jeśli historia właśnie jest Twoją piętą Achillesa i jedynie z tego przedmiotu masz gorszą ocenę, która tę średnią psuje. Skorzystaj z naszego zbioru odpowiedzi, a zobaczysz, że teraz to Ciebie wszyscy koledzy zaczną doceniać i prosić o to, byś dał im odpisać zadanie. Zamiast tego możesz polecić im nasze rozwiązania. Jeśli zauważysz, że ktoś z Twoich kolegów ma problemy z historią i robieniem zadań domowych pokaż mu naszą stronę. Niech wreszcie zacznie mieć zadania, poprawi oceny i zazna spokoju. 

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Stanisław Roszak, Anna Łaszkiewicz, Jarosław Kłaczkow

ISBN

978-83-267-3924-8

Popularne zadania z tej książki