5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Zadania i ich rozwiązania:


Ułóż zdanie z podanych wyrazów
Rozwiązanie:
Człowiek rozumny pojawił się na świecie około 200 tysięcy lat...
Pokaż więcej...

Wczoraj i dziś 5 rozwiązania

Historia to niezwykle ważny przedmiot szkolny. Uczy przeszłości, by wyciągać z niej wnioski na przyszłość. Dlatego tak ważne jest, by łączyć to, co dawne z nowoczesnością. Wydaje się, że taką koncepcję obrali sobie Bogumiła Olszewska i Wiesława Surdyk-Fertsch, które stworzyły zeszyt ćwiczeń do historii do klasy piątej szkoły podstawowej. Ta publikacja wydawnictwa Nowa Era z pewnością mile zaskoczyła nauczycieli historii i uczniów doskonałym uzupełnieniem treści z podstawy programowej z nowoczesnymi odniesieniami i metodami pracy. Znajdziemy tam m.in. kody QR odsyłające do filmów i zadań, które sprawiają, że nauka historii staje się przystępna, jak i atrakcyjna. Uczniowie mogą pogłębić swoją wiedzę także poprzez dodatkowe ćwiczenia, rozwijające historyczną pasję. Z pewnością także intrygująca szata graficzna, przejrzyste i kolorowe mapy, połączone z rzetelnym i nowoczesnym spojrzeniem na historię sprawiły, że ten zeszyt ćwiczeń do historii jest tak popularny wśród pedagogów i korepetytorów.

 

W zeszycie ćwiczeń do historii Wczoraj i dziś znajdziemy m.in. doskonale opracowane działy dotyczące początków cywilizacji, starożytnych imperiów czy informacje o Polsce pierwszych Piastów. Uczniowie mogą prześledzić dzieje ludzkości od miast-państw w Mezopotamii aż po czasy Jagiellonów. Dzięki przejrzystym działom następującym po sobie piątoklasiści łatwo mogą umiejscowić wydarzenia w czasie linearnym. Dzięki takiemu rozłożeniu materiału zeszyt ćwiczeń do klasy 5 Wczoraj i dziś porządkuje wiedzę ucznia. Co więcej, po każdym dziale autorki umieściły podsumowanie, dzięki któremu uczeń w łatwy sposób może powtórzyć zdobyte umiejętności, a także sprawdzić, ile już materiału przyswoił. Warto również poznać naszą platformę zadania.pl, na której uczniowie znajdą szeroko omówione zadania, które krok po kroku pomagają zrozumieć właściwe odpowiedzi. W ten sposób może zaplanować pracę przed sprawdzianem czy pracą klasową.

 

Mnogość wydarzeń historycznych i związanych z nimi dat może przerazić piątoklasistę, zwłaszcza takiego, który nie pała miłością do tego przedmiotu. Dlatego też zeszyt ćwiczeń do klasy 5. z historii od wydawnictwa Nowa Era ma za zadanie nie tylko uzupełnić treści z podręcznika tej samej serii, ale przede wszystkim ułatwić i uatrakcyjnić młodym uczniom naukę o przeszłości. Już sama nazwa serii – Wczoraj i dziś – to doskonałe podsumowanie tej publikacji, która łączy w sobie współczesne spojrzenie z rzetelnym przedstawieniem faktów historycznych.

 

Nie tylko uczniowie niechętni do nauki historii znajdą na naszej stronie zadania.pl nieocenioną pomoc w nauce. Także uczniowie pasjonujący się tym szlachetnym przedmiotem mogą poszerzyć swoje historyczne horyzonty. Im więcej wykonanych ćwiczeń w naszym serwisie, tym większe zrozumienie pewnych procesów, usystematyzowanie wiedzy i w efekcie – szerszy pogląd na dane wydarzenie historyczne. Uczniowie mogą poznać wiele perspektyw, które pozwolą im na samodzielnie sformułowanie wniosków. W ten sposób uczeń może uczyć się krytycznego myślenia, tak ważnego, gdy omawiamy wątki historyczne. Z pewnością zeszyt ćwiczeń do klasy 5 Wczoraj i dziś to nieoceniona pomoc w nauce historii, a w połączeniu z naszą stroną to kompletne kompendium wiedzy o tym przedmiocie.

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch

ISBN

978-83-267-3321-5

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń