16 18 20 21 23 24 25 28 29 30 31 32 33 34 36 38

Zapisz w formie spójnej wypowiedzi swoją opinię wraz z uzasadnieniem oraz argumentami na które mogliby powołać się jej przeciwnicy. Użyj poniższego schematu 

Rozwiązanie:
Argumentem nazywamy zdanie, którego głównym celem jest potwierdzenie swojego zdania (lub obalenie zdania przeciwnego). Mając przykładowe zdanie: "Uważam, że wakacje powinny być dłuższe". Przykładowym argumentem może być: "Wakacje powinny być dłuższe, ponieważ uczniowie potrzebują więcej odpoczynku." Argumentem będą okoliczności, które wytłumaczą twoją opinię - uzasadnia ją.
Pokaż więcej...
Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Zapisz w formie spójnej wypowiedzi swoją opinię wraz z uzasadnieniem oraz argumentami na które mogliby powołać się jej przeciwnicy. Użyj poniższego schematu 

jest zadaniem numer 57675 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik