5 6 7 8 9 10 11 13 14 15
Zadania i ich rozwiązania:


Wskaż rysunek przedstawiający właściwe ustawienie igieł magnetycznych kompasów w pobliżu elektromagnesu, przez który płynie prąd.

Rozwiązanie:
właściwe ustawienie igieł magnetycznych kompasów w pobliżu elektromagnesu wskazuje rysunek...
Pokaż więcej...

Spotkania z fizyką 8 rozwiązania

We współczesnym świecie niezwykle ważne jest krytyczne myślenie. Dlatego umiejętność wyciągania własnych wniosków po szczegółowej analizie jest niezmiernie ważne. Z pewnością tych kompetencji uczniowie mogą nabyć, ucząc się fizyki. Dlatego też wydawnictwo Nowa Era, tworząc zeszyt ćwiczeń Spotkania z fizyką 8, zadbało o to, by znalazły się tam zadania, które uczą odpowiedniego korzystania ze źródeł, analizowania danych i orientowania się w różnorodnych informacjach. Twórca zadbał o różnorodne ćwiczenia, by ósmoklasiści mogli z wielu perspektyw poznać otaczający ich świat fizycznych zależności. Co więcej, w zeszycie ćwiczeń Spotkania z fizyką 8 umieszczono także wiele dodatkowych doświadczeń, zadań czy materiałów multimedialnych, do których odsyłają nowoczesne QR kody. W ten sposób uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą fizyki. Bogata szata graficzna w połączeniu z niezwykle merytorycznym oraz nowoczesnym spojrzeniem na nauczanie fizyki z pewnością wpłynęły na tak duże zainteresowanie tą serią przez nauczycieli fizyki i korepetytorów.

 

Niewątpliwie zaletą tej publikacji jest przemyślana kompozycja każdego działu. Zacznijmy od zadań Na dobry początek, które mają pomóc uczniom zrozumieć specyfikę działu, a także zachęcić ich do dalszego zgłębiania wiedzy. To również ułatwienie dla wszystkich tych uczniów, którzy nie lubią uczyć się fizyki, jej zagadnienia są dla nich zbyt trudne lub nie potrafią odpowiednio skupić się podczas zajęć. Warto wspomnieć, że w naszym serwisie edukacyjnym zadania.pl, ósmoklasiści, którzy nie są miłośnikami tej dziedziny, mogą w łatwy sposób poznać krok po kroku właściwe odpowiedzi do zadań, które zawiera zeszyt ćwiczeń do klasy 8 Spotkania z fizyką 8. Dzięki temu mogą jeszcze raz, samodzielnie sprawdzić swoje odpowiedzi, poznać etapy rozwiązywania zadań z fizyki i w ten sposób powtarzać materiał z lekcji. Co więcej, wiele zadań z fizyki to ćwiczenia z treścią czy szczegółowymi danymi. Nie zawsze uczniowie potrafią rozpocząć rozwiązywanie takich zadań. Na naszej stronie mogą więc poznać również schematy odpowiedzi, które pomogą im utrwalić właściwe rozumienie treści poleceń.

 

Nie tylko uczniowie, którzy mają problemy z fizyką, mogą uczyć się razem z zadania.pl. Zeszyt ćwiczeń do klasy 8 Spotkania z fizyką 8 zawiera również ćwiczenia Dla dociekliwych. To dodatkowe zadania, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom fizyki, uczniom, którzy wiążą z nią przyszłość. Także ósmoklasiści, którzy przygotowują się do fizycznych konkursów i olimpiad znajdą u nas coś dla siebie. Oferujemy rozwiązania do wszelkich zadań z zeszytu ćwiczeń do fizyki od Nowej Ery, nawet tych dodatkowych o wyższym poziomie trudności. Dzięki temu uczniowie mogą samodzielnie, w domu rozwijać swoje pasje i kształtować swoje kompetencje analizy i wnioskowania.

 

Jesteśmy przekonani, że odtąd praca domowa zawierająca ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń do klasy 8 Spotkania z fizyką 8 lub przygotowanie do sprawdzianu czy pracy klasowej będą dla ucznia optymalne i komfortowe.

Informacje o książce:

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Bartłomiej Piotrowski

ISBN

978-83-267-4225-5

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń