9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Zadania i ich rozwiązania:


Oceń prawdziwość podanych zdań.

Rozwiązanie:

Chemia Nowej Ery 8 rozwiązania

Zeszyt ćwiczeń do chemii dla uczniów 8. klasy od wydawnictwa Nowa Era to praktyczne uzupełnienie podręcznika z tej samej serii. Dzięki zawartym w nich ćwiczeniom, ósmoklasiści mogą  utrwalić wiedzę teoretyczną, wykorzystać zdobyte wiadomości w praktyce. Znajdziemy tam aż 5. obszernych rozdziałów, które zawierają doskonale opracowane zadania. Dużym walorem zeszytu ćwiczeń Chemia Nowej Ery 8 jest bogata szata graficzna oraz wysokiej jakości grafiki. Dzięki nim uczniowie ósmej klasy mogą łatwiej zrozumieć zagadnienie, unaoczniając procesy, o których mowa w danym rozdziale. Co więcej, znajdziemy tam również wiele pomocy, które wspierają proces uczenia się chemii, jak na przykład ważne informacje na marginesie strony czy kody QR kierujące ucznia do przydatnych filmów czy materiałów edukacyjnych. Wszystkie te cechy sprawiają, że zeszyt ćwiczeń Chemia Nowej Ery do ósmej klasy jest jednym z najczęściej wybieranych narzędzi dydaktycznych przez nauczycieli chemii. Znajdziemy więc go na niejednej uczniowskiej ławce.

 

Chemia to przedmiot, który wymaga obliczeń, rozpisywanie wzorów i reakcji. Sam podręcznik nie wystarczy. Ten przedmiot wymaga systematycznej nauki, która pozwoli opanować pewne schematy obliczeniowe, kolejność rozwiązywania działań itp. Dlatego warto utrwalić swoje umiejętności, rozwiązując zadania z chemii zawarte w zeszycie ćwiczeń do klasy ósmej. W ten sposób ósmoklasiści mogą w praktyce sprawdzić swoją wiedzę. Przyjazna szata graficzna i zawarte w zeszycie ćwiczeń dla klasy 8. z chemii wskazówki dla ucznia wspierają go w samodzielnym dochodzeniu do właściwych wniosków, ukierunkowując jego działania. Jeśli zależy Ci na samodzielnej pracy, sprawdź platformę zadania.pl, na której znajdują się szczegółowo omówione i rozwiązane zadania z zeszytu ćwiczeń do klasy 8. z Chemii Nowej Ery. Nasi eksperci krok po kroku wyjaśniają, jak uzyskać poprawną odpowiedź, w jaki sposób zapisać obliczenia. Poznaj uporządkowane metody na rozpisanie wzorów chemicznych i reakcji, szybciej rozwiązuj zadania domowe, powtarzaj materiał. A zaoszczędzony czas poświęć na rozwój swoich pasji czy odpoczynek.

 

Uzupełnienie podręcznika o pomocny zeszyt ćwiczeń to także pomoc w przyswojeniu materiału do sprawdzianu czy pracy klasowej. Dzięki rozwiązywaniu ćwiczeń w domu, także podczas pracy nad zadaniem domowym, uczeń może sprawdzić, ile już wie lub zobaczyć, w których zadaniach wciąż popełnia błędy. W ten sposób i ósmoklasista, i nauczyciel mogą w porę zrewidować proces nauczania, poświęcić więcej czasu na materiał, który wciąż wymaga wyjaśnienia. Zeszyt ćwiczeń do klasy 8. z chemii wydawnictwa Nowa Era zawiera po każdym dziale niezwykle przydatny podrozdział Sprawdź się..., który również pomaga pedagogowi, jak i uczniowi określić, na jakim poziomie wiedzy i umiejętności jest ósmoklasista lub nawet cała klasa.

 

Zeszyt ćwiczeń do klasy 8. Chemia Nowej Ery 8 to z pewnością pomocna publikacja, która pomaga ósmoklasistom zrozumieć piękny, ale i skomplikowany świat chemii i procesów chemicznych. Jest to także nieodzowna pomoc, gdy uczniowie planują dalszą edukację w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Z pewnością pomoże nabyć kompetencji, które przydadzą się w przyszłości.

Informacje o książce:

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Mańska, Elżbieta Megiel

ISBN

978-83-267-4034-3

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń