121 123 124 125 126 127 128 129 130 133 135 136 137 143

Podzielcie się na kilkuosobowe grupy. Na początek niech każdy z osobna anonimowo napisze na małych karteczkach samoprzylepnych przykłady tego co nazwałby przemocą. 

Rozwiązanie:
W zadaniu musimy napisać na kartkach co może stanowić przemoc, a następnie na podstawie tego wspólnie z grupą wypracować definicję przemocy. Co może być przemocą? Może to być przykładowo bezpodstawne uzależnienie finansowe danej osoby, celowe ranienie uczuć drugiej osoby, wykluczenie społeczne lub z danej grupy.
Pokaż więcej...
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Podzielcie się na kilkuosobowe grupy. Na początek niech każdy z osobna anonimowo napisze na małych karteczkach samoprzylepnych przykłady tego co nazwałby przemocą. 

jest zadaniem numer 57999 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik