11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Zadania i ich rozwiązania:


Pewien kod składa się z jednej litery alfabetu i następującej po niej jednej cyfry. Ile różnych kodów można utworzyć, jeżeli w każdym będzie występowała jedna z 26 liter: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z oraz jedna z 10 cyfr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9?

Rozwiązanie:

MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy rozwiązania

Matura z matematyki wzbudza wiele emocji. To tego przedmiotu uczniowie na egzaminie dojrzałości boją się najbardziej. Dlaczego? Jest to bezkompromisowy przedmiot szkolny. Nawet drobny błąd w obliczeniach prowadzi do błędnych wniosków i wyników. Do tego umiejętności matematyczne należy połączyć z rozumieniem poleceń. Dlatego wydawnictwo Nowa Era stworzyła podręcznik szkolny do 4 klasy liceum i technikum MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy. Reforma 2019. Zawiera on małe porcje informacji i teorii, które nie przytłaczają ucznia ogromem wiedzy. W ten sposób materiał staje się przystępny dla licealisty czy ucznia technikum. Także nawiązania do umiejętności z poprzednich lat pomagają usystematyzować wiedzę. Na szczególną uwagę zasługują odniesienia do życia realnego, codziennego uczniów, dzięki którym potrafią połączyć codzienność z matematyką i zauważają celowość uczenia się tego przedmiotu. Być może te cechy sprawiły, że podręcznik szkolny  do 4. klasy MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy. Reforma 2019 cieszy się niesłabnącą popularnością wśród nauczycieli i korepetytorów.

 

Dlaczego jeszcze uczniowie nie lubię zazwyczaj matematyki? Nie tylko dlatego, że niechybnie zbliża się matura. Matematyka przede wszystkim wymaga wielu ćwiczeń. Im więcej rozwiązanych zadań, tym lepiej. Wiedzą to również nauczyciele matematyki, którzy zadają niekiedy obszerne prace domowe. Nie zawsze jednak podczas lekcji możemy jednak zrozumieć wszystkie działania, więc w domu stajemy się bezradni. Z pomocą przychodzi platforma zadania.pl, na której umieściliśmy do podręcznika szkolnego do 4 klasy  MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy. Reforma 2019 odpowiedzi, które pomogą Ci przygotować się do zajęć. Dzięki działaniom rozpisanym krok po kroku dowiesz się, jak rozwiązać zadanie, powtórzysz kolejność działań lub sprawdzisz swoje wyniki z tymi przygotowanymi przez ekspertów. W ten sposób szybciej uporasz się z pracą domową. Cenny czas możesz wykorzystać na rozwój swojej pasji czy, tak potrzebny organizmowi, odpoczynek.

 

Podręcznik szkolny do 4. klasy MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy. Reforma 2019 to także publikacja, której wielką zaletą jest dział Powtórzenie. Dzięki niemu uczniowie mogą powtórzyć materiał i przygotować się do sprawdzianu, pracy klasowej czy powoli pracować nad zagadnieniami maturalnymi. Co więcej, znajdziemy tam po każdym dziale dwa zestawy zadań o różnorodnej trudności. Do nich również znajdziesz odpowiedzi w naszym serwisie. Dopasuj z nami poziom trudności, poznawaj rozpisane odpowiedzi i efektywnie ucz się matematyki. Wykorzystaj w pełni potencjał podręcznika szkolnego do 4. klasy MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy. Reforma 2019, powtarzając z zadania.pl materiał, odpowiedzi do zadań. To także doskonały sposób na to, by poznać poziom swoich umiejętności. Sprawdzisz, co już potrafisz, a które matematyczne zagadnienia należy powtórzyć. W ten sposób możesz zaplanować naukę matematyki. Zaskocz nauczyciela matematyki doskonałą znajomością omawianych na lekcjach zagadnień. Co ważne, na naszej stronie uczysz się, czego chcesz, a także kiedy chcesz. Możesz więc optymalizować swoją naukę.

Informacje o książce:

Rok wydania

2022

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Jolanta Wesołowska

ISBN

978-83-267-4398-6