Zadania i ich rozwiązania:


Rozwiązanie:

Matematyka z plusem 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Reforma 2019 rozwiązania
Książka w trakcie rozwiązywania!

Matematyka jest bardzo trudną dziedziną wiedzy. Potrafi sprawić niemałe problemy nawet takim uczniom, którzy z innych przedmiotów mają najlepsze stopnie. Trudność matematyki odzwierciedlają także wyniki egzaminów, szczególnie maturalnych, których nie zdaje wielu uczniów. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest rozwiązywanie jak największej ilości zadań. Nie brakuje więc ich w podręcznikach, a również w książce Matematyka z plusem 1. My zaś przychodzimy z jeszcze większą pomocą, gdyż rozwiązaliśmy wszystkie zadania i zebraliśmy to w całość w postaci zbioru, w którym każdy bez problemu znajdzie zadanie, którego szuka. Zdajemy sobie sprawę nie tylko z trudności przedmiotu, ale także ilości czasu potrzebnej na robienie licznych zadań domowych, przy zadaniach i nauce także z innych przedmiotów, dlatego postanowiliśmy coś takiego zrobić i przekazujemy Ci teraz rozwiązania zadań z podręcznika Matematyka z plusem 1.

Podręcznik Matematyka  z plusem 1 zawiera materiał w zakresie zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym, dzięki czemu pomoże w przygotowaniu do matury, która jest przecież obowiązkowa i niestety nawet osoby mające trudności, nie przepadające za matematyką i nie wiążące z nią swojej przyszłości muszą go zdać. Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów 1 klas liceów oraz techników. Jego autorami są: Małgorzata Dobrowolska, Marcin Karpiński, Jacek Lech oraz Adam Wojaczek. To znakomici matematycy, nauczyciele tego przedmiotu i osoby mające na koncie już wiele podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów. Numer ISBN tego podręcznika to: 978-83-8118-138-9.

Na 274 stronach podręcznika znajduje się 8 rozdziałów dotyczących różnych działów matematyki. Na początku są „Zbiory”, gdzie tak naprawdę przypomniane zostały informacje o rodzajach zbiorów liczb i przedziałach liczbowych. Drugi rozdział to już algebra, a więc przekształcenia, wzory skróconego mnożenia czy twierdzenia. W rozdziale trzecim są już potęgi i pierwiastki. Czwarty rozdział to już coraz trudniejsze rzeczy, a więc logarytmy, ich definicja oraz własności. Kolejny rozdział obejmuje tematykę równań, układów równań oraz nierówności. W piątym czeka na ciebie jeden z najtrudniejszych działów matematyki, czyli funkcje. Rozdział szósty zaś dotyczy równań kwadratowych.   Rozdział siódmy to kolejne trudne zagadnienia, a więc wektory i przekształcanie wykresów funkcji. Ostatni zaś rozdział dotyczy funkcji kwadratowych.

Podręcznik jest napisany w sposób zrozumiały dla ucznia. Wszystko jest dokładnie objaśnione, a najważniejsze informacje oznaczone. Teksty i zadania są wyraźnie rozdzielone. Wszystkie elementy teoretyczne i regułki przedstawiane są w ciekawe graficznie sposoby. W podręczniku znajduje się oczywiście również ogrom różnorodnych zadań, bo bez nich nie da się nauczyć matematyki. Na końcu każdego rozdziału znajduje się powtórzenie materiału, mające na celu pomóc w zapamiętywaniu i utrwaleniu zdobytej wiedzy. Zaś na samym końcu podręcznika znajdują się oczywiście odpowiedzi do wszystkich zadań. 

Same odpowiedzi na końcu podręcznika to stanowczo za mało. One są zamieszczone tam po to, abyś mógł sobie sprawdzić, czy prawidłowo rozwiązałeś zadanie, a dokładniej, czy wyszedł Ci prawidłowy wynik. Sam wynik to jednak nie wszystko. Na sprawdzianach czy maturze punkty otrzymuje się także za odpowiednie zapisy, obliczenia, narysowane wykresy itd. Dlatego właśnie przygotowaliśmy nasz zbiór rozwiązań zadań z podręcznika Matematyka z plusem 1, gdzie zawarte są zarówno zadania z materiału podstawowego, jak i rozszerzonego. Nasze rozwiązania zostały przygotowane przy współpracy ze znakomitymi matematykami, nauczycielami i korepetytorami. Możesz mieć więc pewność, że wszystkie zadania wykonane są prawidłowo. Zadania są odpowiednio rozpisane, rozrysowane, wraz z wykresami i obszernie objaśnione, aby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem, jak powinny być zrobione i dlaczego właśnie w taki sposób. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązane zadania pomogą niejednemu uczniowi poprawić oceny z matematyki, a przynajmniej skończyć z jedynkami za brak zadań domowych. 

Potrzebne Ci zadanie znajdziesz w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że spojrzysz ja jego numer i stronę w podręczniku, na której się ono znajduje i już zaraz będziesz mógł przepisać zadanie do zeszytu. Wszystko zajmie Ci dosłownie krótką chwilę, po której będziesz miał już spokój z matematyką i będziesz mógł zająć się innymi zadaniami, czytaniem lektury z polskiego, nauką do sprawdzianu z innego przedmiotu czy po prostu odetchnąć, odpocząć i porobić coś innego. Z naszymi rozwiązaniami zadań matematyka przestanie sprawiać Ci trudność. Nie musisz już martwić się, że nic nie rozumiesz, a nie ma kto Ci pomóc, bo rodzice nie dość, że niewiele już pamiętają ze szkoły i też nie byli z matematyki prymusami, to jeszcze nie mają pieniędzy na korepetycje, które kosztują fortunę. Nie będziesz już teraz potrzebował pomocy. Sam zrobisz wszystko i to bardzo szybko. Od teraz to Ty będziesz obsypywany prośbami o pożyczenie zeszytu w celu odpisania zadań przez kolegów, którym będziesz mógł polecić nasze rozwiązania. 

Dzięki nam idealnie przygotujesz się do sprawdzianów, ustnych odpowiedzi, a nawet do matury z matematyki. Nasze rozwiązania pomogą Ci bowiem nie tylko mieć zawsze zadanie domowe, ale także zrozumieć to, z czym masz największe problemy. Dzięki naszym rozwiązaniom zadań matematyka przestanie być wreszcie Twoją zmorą i przestaniesz obrywać od rodziców za kolejne pały. Zaskoczysz nawet swojego nauczyciela, któremu trudno będzie uwierzyć, że robisz takie postępy. Nasze rozwiązania zadań to nieoceniona pomoc dla słabszych uczniów, dla których matematyka nie jest ulubionym przedmiotem. Maturę z matematyki zdać musi każdy, nieważne czy tego chce, czy nie. Jednak z naszymi rozwiązaniami zadań każdy zda ją bez problemu i będzie mógł wreszcie o niej zapomnieć. Skorzystaj z przygotowanych przez nas rozwiązań zadań z matematyki i ciesz się większą ilością wolnego czasu oraz lepszymi ocenami. 

Informacje o książce:

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

GWO

Autorzy

Małgorzata Dobrowolska, Marcin Karpiński, Jacek Lech, Adam Wojaczek

ISBN

978-83-8118-138-9

Rodzaj książki

Zbiór zadań

Popularne zadania z tej książki