8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Zadania i ich rozwiązania:


1.1 Wypisz elementy zbioru: A – zbiór naturalnych dzielników 10 B – zbiór kwadratów liczb: C - zbió [...]
Rozwiązanie:

Matematyka 1. Zakres rozszerzony rozwiązania

Nauka w 1 klasie szkoły ponadpodstawowej to nie tylko wielki stres dla uczniów, ale również intelektualne wyzwanie. Wyższy poziom umiejętności wymaga nie tylko przejrzystości, ale również przystępności. Dlatego też twórcy zbioru zadań do matematyki od wydawnictwa Pazdro Matematyka 1. Zakres rozszerzony do klasy 1 liceum i technikum zadbali, by podzielić obszerny materiał z poziomu rozszerzonego w przystępne bloki tematyczne. Jakie zagadnienia znajdziemy w tej publikacji? Matematyka 1. Zakres rozszerzony zawiera m.in. takie działy jak: zbiory liczbowe, algebrę, funkcje, geometrię płaską czy trygonometrię. Każdy rozdział dzieli się na mniejsze jednostki i kończy się wieloma zadaniami podsumowującymi, które mają określić, na jakim poziomie zrozumienia danych zagadnień jest uczeń. Pomaga więc nauczycielowi matematyki monitorować postępy klasy, ale i poszczególnych uczniów, by mógł on zaplanować odpowiednio pracę na kolejnych lekcjach. Przejrzyste treści, połączone z przystępnym językiem oraz różnorodne zadania (otwarte i zamknięte) sprawiają, że złożone zagadnienia przygotowujące pasjonatów matematyki do egzaminu maturalnego stają się zrozumiałe.

 

Nauka matematyki nie należy do najłatwiejszych. Nawet uczniowie, którzy wybrali klasę o profilu matematycznym, gdzie rozwija się kompetencje na rozszerzonym poziomie, miewają trudności z przyswojeniem złożonych i skomplikowanych wiadomości. Wiele trudu z pewnością sprawiają zadania otwarte. Pomocna w rozwiązaniu pracy domowej czy podczas powtarzania materiału z lekcji matematyki może okazać się nasza platforma edukacyjna – zadania.pl, gdzie znajdziesz szeroką bazę wszelkich odpowiedzi do zbioru zadań do klasy 1 Matematyka 1. Zakres rozszerzony. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku rozwiązać zadanie, poznasz kolejność wykonywania zadań, co pozwoli Ci na zrozumienie szablonów odpowiedzi czy na bazie wnioskowania poszerzy twoją wiedzę. Zapomnij o braku danych, pominięciu ważnego wzoru – z nami z pewnością o wszystkich będziesz pamiętać, wzorując się na naszych rozwiązaniach. Systematycznie sprawdzaj swoje wyniki z odpowiedziami naszych ekspertów, rewiduj swoje wnioski i ucz się samodzielnie matematyki na poziomie rozszerzonym.

 

Chcesz przygotować się do sprawdzianu, pracy klasowej, konkursu czy już zabrać się za pracę nad zadaniami maturalnymi, ale nie chcesz korzystać z usług korepetytora? Wolisz uczyć się samodzielnie? Doskonale trafiłeś! Na naszej stronie znajdziesz rozwiązania do zadań z matematyki, które zawiera zbiór zadań do klasy 1 Matematyka 1. Zakres rozszerzony. Dzięki połączeniu materiału z lekcji z naszymi opracowaniami ćwiczeń otrzymasz klarowną, przejrzystą bazę wiedzy, która w kompletny sposób pomoże Ci rozwijać matematyczne kompetencje. Poznasz nie tylko schematy popularnych odpowiedzi, ale z pewnością także nowe i nieznane Ci sposoby rozwiązywania zadań. Zadania.pl to doskonała forma inspiracji. Zaskocz swojego nauczyciela matematyki doskonałą wiedzą, którą zdobędziesz dzięki ćwiczeniom z naszą stroną internetową.

Informacje o książce:

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

OE Pazdro

Autorzy

Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab

ISBN

978-83-759-4180-7

Rodzaj książki

Zbiór zadań