<
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Zadania i ich rozwiązania:


Uzupełnij zdania podanymi terminami.
Rozwiązanie:

Planeta Nowa 7 rozwiązania

Planeta Nowa 7 jest podręcznikiem do geografii od wydawnictwa Nowa Era, dla uczniów 7 klasy szkoły podstawowej. Został wydany w 2020 roku w związku z reformą szkolnictwa zakładającą likwidację gimnazjów. Wymusiło to zmiany w programach nauczania, które spowodowały konieczność stworzenia nowych podręczników. Planeta Nowa 7 zawiera podstawowe informacje o dziedzinie, jaką jest geografia, a także wiele informacji, jakie każdy Polak powinien wiedzieć o swoim kraju. Podręcznik dotyczy zarówno geografii ogólnie, jak i samej geografii Polski.

Podręcznik ten to 221 stron szerokiej wiedzy o tym, czym zajmuje się geografia, o mapach, obliczaniu współrzędnych geograficznych oraz wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z geografią naszego kraju. Uczniowie dowiedzą się z niego wszystkiego o środowisku przyrodniczym Polski oraz o ludności, urbanizacji, rolnictwie, przemyśle czy usługach, a więc o całej polskiej gospodarce. Oprócz tego w podręczniku znajduje się rozdział dotyczący bardzo ważnej kwestii, jaką jest zanieczyszczenie powietrza. Na uwagę zasługuje również obszerny rozdział pod tytułem „Relacje między elementami środowiska geograficznego”. Znajdują się w nim takie tematy, jak powodzie i ochrona przeciwpowodziowa, źródła pozyskiwania energii, rozwój dużych miast i stref podmiejskich, migracje i struktura ludności na wsiach, struktura zatrudnienia i wpływ na nią wydarzeń po 1989 roku, wpływ transportu na rozwój przemysłu i usług, a także wpływ walorów przyrodniczych na rozwój turystyki w naszym kraju. Ponadto na samym końcu książki znajduje się jeszcze rozdział skłaniający uczniów do poznawania swojego regionu, a więc miejsca, w którym mieszkają. Mogą się oni dowiedzieć, dlaczego warto poznać lepiej swoje miejsce zamieszkania. Po tym krótkim rozdziale jest jeszcze zbiór ciekawych danych statystycznych. 

Książkę charakteryzuje przyjazny dla ucznia układ graficzny. Fragmenty tekstu nie są długie i zostały napisane w przystępnym do czytania stylu. Oprócz tego pogrubione lub zaznaczone kolorem zielonym są wszystkie najważniejsze pojęcia i informacje. Fragmenty tekstu przeplatane są z ilustracjami, zdjęciami oraz danymi przedstawianymi za pomocą mapek, tabeli, schematów i wykresów. Ułatwia to znacznie naukę i zapamiętywanie materiału. Podręcznik jest przejrzysty, kolorowy, miły dla oka i zachęcający do otwarcia i czytania. Jest idealny na przywitanie się uczniów z nowym przedmiotem, którego odtąd będą się uczyć przez wiele lat, a to dzięki pierwszemu rozdziałowi, który zapoznaje ich właśnie z geografią.

Po każdym dziale umieszczone zostało podsumowanie zawartych w nim informacji oraz szereg zadań do wykonania, które zostały opatrzone tytułem „Sprawdź się!”. Dodatkowo przy każdym pojedynczym temacie znajdują się ćwiczenia do wykonania, które są bardzo pomocne w przyswajaniu i zapamiętywaniu informacji. Na samym końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi do zadań z cyklu „Sprawdź się”. Ponadto rozwiązania do wszystkich zadań z tego podręcznika znajdują się również na platformie zadania.pl. Warto z nich korzystać, by szybko i sprawnie odrobić pracę domową i móc zająć się innym przedmiotem lub zupełnie innym zajęciem.

Autorami tego podręcznika są: Roman Malarz, Mariusz Szubert i Tomasz Rachwał, a więc trzej wykładowcy akademiccy i geografowie, którzy mają doświadczenie w tworzeniu podręczników dla uczniów oraz skryptów dla studentów i napisali ich już naprawdę wiele. Planeta nowa 7 została więc napisana przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie geografii. Jest to podręcznik zawierający prawdziwą i specjalistyczną wiedzę geograficzną. 

Wydawnictwo Nowa Era jest bardzo cenione w szkołach. Podręczniki wydane przez Nową Erę są szeroko stosowane na różnych szczeblach edukacji, zarówno w szkole podstawowej, jak i szkołach średnich. Planeta Nowa 7 pomoże każdemu uczniowi w odpowiednim przygotowaniu się nie tylko do sprawdzianów klasowych, ale również do egzaminu ósmoklasisty, który kończy edukację w szkole podstawowej i od którego w dużej mierze zależy dalsza przyszłość każdego ucznia. Od wyniku egzaminu ósmoklasisty zależy bowiem to, czy dostaną się do liceum lub technikum o wymarzonym profilu. Może nawet pomóc w rozbudzeniu w uczniach pasji do geografii. 

Planeta Nowa 7 to podręcznik, który na pewno polubią zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Oprócz przekazywanej wiedzy, zadbano w nim również o wygląd oraz elementy pomocnicze, dzięki któremu łatwiejsze staje się przyswojenie i utrwalenie wiedzy.  Uczenie się z tak kolorowego podręcznika to czysta przyjemność. Z tym podręcznikiem można polubić geografię i naukę tego jakże ciekawego przedmiotu, który pozwala poznać naprawdę cały świat. Ten podręcznik przedstawia uczniom głównie nasz kraj, ale to tylko część serii, w której znajdują się podręczniki ze szczegółami dotyczącymi geografii całego świata. 221 stron i miękka oprawa sprawia, że podręcznik nie obciąża zanadto uczniowskiego tornistra, co też jest jego zaletą. Planeta Nowa 7 jest jednym z najlepszych współczesnych podręczników do geografii dla uczniów 7 klasy szkoły podstawowej. 

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Roman Malarz, Mariusz Szubert, Tomasz Rachwał

ISBN

978-83-267-3748-0

Rodzaj książki

Podręcznik