5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Zadania i ich rozwiązania:


Podaj nazwy czynności życiowych zimorodka przedstawionych na fotografiach.
Rozwiązanie:

Puls Życia 7 rozwiązania

Znajomość zagadnień biologicznych jest nie tylko ważna w kontekście przyszłej szkoły średniej czy najbliższych sprawdzianów. Ucząc się o naturze, ale i o organizmie człowieka i rządzących nimi prawach dowiadujemy się wiele o nas samych. Dlatego też autorzy serii Puls życia zadbali, by materiały w niej umieszczone były interesujące i zachęcały uczniów do zgłębiania wiedzy na temat biologii. Zeszyt ćwiczeń do biologii Puls życia 7 od wydawnictwa Nowa Era stanowi zbiór atrakcyjnych ćwiczeń uzupełniających materiał z podręcznika. Co więcej, twórcy przygotowali również tę publikację z myślą o przyszłym egzaminie ósmoklasisty z biologii, już w siódmej klasie umieszczając blog Wiesz, umiesz, zdasz. Tak zaplanowany tryb nauki, całościowe spojrzenie na 7. oraz 8. klasę z pewnością wpłynął na pozytywną opinię wielu nauczycieli biologii, którzy wybrali zeszyt ćwiczeń do biologii Puls życia 7. Jest on również wybierany przez wielu korepetytorów oraz rodziców, których dzieci uczą się w edukacji domowej. Dzięki przejrzystym treściom uczniowie nawet samodzielnie mogą rozwiązywać zadania i poszerzać kompetencje historyczne.

 

Nauka biologii to jedno z najtrudniejszych wyzwań, przed którym stoją siódmoklasiści. Należy nie tylko zapamiętać wiele ważnych pojęć, skomplikowanych nazw, ale również rozumieć zależności między światem mikro a makro. Twórcy zeszytu ćwiczeń do klas 7 Puls życia doskonale to rozumieją, dlatego podzielili działy na mniejsze części, by uczniom łatwiej było przyswoić materiał. Zwięzły i dostępny uczniowi język również ma zachęcić młodych uczniów do rozwiązywania zadań, poznawania świata biologicznego. Uzupełnieniem tej przystępności może stać się samodzielna praca na platformie zadania.pl, gdzie uczniowie znajdą krok po kroku rozwiązania na trudne dla nich tematy czy otrzymają wsparcie merytoryczne podczas odrabiania pracy domowej.

 

Puls życia 7 to zeszyt ćwiczeń do biologii dla klasy siódmej, który zawiera interesująco opracowane treści dotyczące organizmu człowieka. Uczniowie obok wiedzy teoretycznej mogą poznać również praktyczny wymiar biologii, m.in. w dziale Zapobiegaj, zamiast leczyć. Zawiera on praktyczne wskazówki o objawach i profilaktyce wielu chorób. Do tego wiele ciekawostek związanych z omawianym materiałem.

 

Mimo trudności wielu uczniów ceni biologię, chcąc związać swoją przyszłość z tą piękną dziedziną. Dla uczniów-pasjonatów twórczy zeszytu ćwiczeń do klasy 7 Puls życia umieścili Dla dociekliwych – panel, który ma za zadanie zindywidualizować proces uczenia się biologii, by uczeń mógł w kilka chwil dopasować intensywność i trudność ćwiczeń do własnego poziomu umiejętności czy potrzeb. Z pewnością warto również wspomnieć, że w tej serii znajdziemy wiele doświadczeń i ćwiczeń dotyczących obserwacji, które mają wskazać uczniom odpowiednią metodykę pracy biologa. Nie dla wszystkich jednak ta wiedza jest przyjemnością. Aby utrwalać wiedzę z tego przedmiotu, rozwijać swoje zainteresowania biologiczne czy po prostu poznawać złożony świat natury oraz człowieka wejdź już dziś na naszą stronę zadania.pl i zapomnij o niezrozumiałych poleceniach czy trudnych doświadczeniach.

Informacje o książce:

Rok wydania

2017

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Jolanta Holeczek, Barbara Januszewska-Hasiec

ISBN

978-83-267-3182-2

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń