7 8 9 11 13 14 16
Zadania i ich rozwiązania:


W zimowy, mroźny dzień przyjemnie jest wypić kubek gorącej herbaty i miło pogawędzić.
Rozwiązanie:
a) Jak sądzisz, które z wypowiedzi związane są z fizyką?...
Pokaż więcej...

To jest fizyka 7 rozwiązania

Współczesna edukacja powinna być dla ucznia interesująca, zindywidualizowana i pozwalać mu odnaleźć się w świecie. Z pewnością seria To jest fizyka 7 od Nowej Ery spełnia wspomniane kryteria dobrego uczenia się. Warto wskazać na zeszyt ćwiczeń, który stanowi doskonałe uzupełnienie materiału omawianego podczas zajęć. Twórcy tej publikacji zadbali o szeroki wybór zadań, które mają na celu dopasowanie przez uczniów zadań do własnych możliwości i preferencji. Różnorodny poziom trudności oraz wiele zadań dodatkowych budują doskonałą oprawę metodyczną tych ćwiczeń. Odnajdzie się w nich zarówno uczeń uzdolniony, jak i ten, który nie pała do fizyki edukacyjną miłością. Z pewnością wielu nauczycieli fizyki oraz korepetytorów wybiera zeszyt ćwiczeń To jest fizyka 7, ponieważ doceniają fakt, iż znajdziemy tam wiele opisanych krok po kroku doświadczeń przybliżających świat fizycznych procesów. W ten sposób uczniowie nie tylko utrwalają wiedzę poprzez ćwiczenia pisemne, ale również w praktyce. Dzięki temu siódmoklasiści mogą zainteresować się tym przedmiotem, zauważając powiązania między fizyką a nimi samymi.

 

Nie zawsze uczniowie podczas zajęć mogą w pełni zrozumieć czy przyswoić wiedzę. Zeszyt ćwiczeń do fizyki od Nowej Ery może wspierać dążenia siódmoklasisty do zrozumienia świata fizycznych procesów. Co więcej, autorzy tłumaczą w tej publikacji krok po kroku, jak rozwiązać zadanie. Dzięki przykładowym rozwiązaniom uczeń poznaje metody dochodzenia do właściwych wyników, kształtuje analizę i wykorzystanie informacji, o których dowiedział się podczas zajęć z fizyki. Dla Ciebie to za mało? Odwiedź platformę zadania.pl, gdzie znajdziesz szczegółowo omówione każde zadanie z tych ćwiczeń. Pomogą Ci one spojrzeć szerzej na omawiane zagadnienia. Kształtują również otwarte spojrzenie na przedmiot, tak ważne w świecie fizyki, który wciąż podlega zmianom i aktualizacjom.

 

Już za jakiś czas przed uczniami szkoły podstawowej stanie wybór, który dodatkowy przedmiot zdawać na egzaminie ósmoklasisty. Aby doskonale przygotować uczniów do nowych wyzwań, autorzy zeszytu ćwiczeń do fizyki To jest fizyka 7 stworzyli wiele zadań, które mają utrwalać wiedzę i umiejętności przydatne podczas egzaminu z fizyki. Dzięki temu miłośnicy fizycznego świata mogą od początku przygody z tym przedmiotem ukierunkować swoją wiedzę. Odpowiednio zaplanowany cykl uczenia się z pewnością będzie doskonałym sposobem na mądre i kompletne przygotowanie do egzaminu. Dlatego też dział Sprawdź, czy potrafisz, który zamyka każdą partię materiału, może pełnić funkcję kontrolną. Do tych zadań również znajdziesz odpowiedzi w serwisie zadania.pl. Dzięki temu samodzielnie ocenisz swoje umiejętności, by tym samym odpowiednio przygotować się do sprawdzianu, pracy klasowej czy egzaminu lub bez stresu odrobić pracę domową z fizyki.

 

Do tego przystępny język, bliski uczniowi w oferowanych przez nas rozwiązaniach ma nie tylko ułatwić zrozumienie przez siódmoklasistę tematu, ale zachęcić go do rozwiązywania kolejnych ćwiczeń.

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Marcin Braun, Weronika Śliwa

ISBN

978-83-267-3916-3

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń