Card image cap

Jak szybko zrobić zdanie domowe.

Odrabianie zadań domowych nie należy do hobby większości uczniów, wiadomo. Nawet jeśli masz coś zadane z przedmiotu, który w miarę lubisz, to zrobienie po lekcjach dodatkowych ćwiczeń trochę trwa, dlatego na odrabianie pracy domowej warto mieć swój sposób.

Jak szybko odrobić zadanie domowe? Ale tak porządnie, żeby nie było problemów, że jest „byle jak” i „na kolanie”?

 

4 sposoby na szybkie odrobienie zadania domowego:

1. Usuń rozpraszacze

Jeśli będziesz mieć pod ręką telefon i włączone powiadomienia albo w drugiej karcie przeglądarki odpalonego Facebooka, nie skupisz się. Żeby szybko odrobić pracę domową, potrzebujesz całą swoją uwagę skoncentrować na tym, co masz do zrobienia.

Dlatego:

  • wyłącz powiadomienia w telefonie lub w ogóle go wycisz,
  • komórkę odłóż poza zasięgiem swojego wzroku (samo wyciszenie to za mało – będzie cię kusić, żeby spojrzeć, czy ktoś pisał itd.),
  • jeśli korzystasz z komputera, zamknij w przeglądarce inne karty - ma zostać tylko to, co potrzebne do zrobienia zadania.

 

2. Odrabianie lekcji zacznij po przerwie

Robienie zadań domowych od razu po powrocie ze szkoły ma pewne zalety. Wchodzisz do domu, coś tam jeszcze pamiętasz z lekcji, robisz i masz z głowy. Ale – mózg człowieka się męczy. Po kilku godzinach wysiłku umysłowego, czyli siedzenie na lekcjach i słuchania, pozwól swojej głowie odpocząć. Zrób sobie chociaż małą przerwę od myślenia i dopiero po tym usiądź do lekcji. W ramach krótkiego odpoczynku możesz np. iść z psem na spacer, odkurzyć, obejrzeć coś na YT.

 

3. Nie odkładaj robienia zadania domowego na ostatnią chwilę

Po całym dniu twój mózg jest zmęczony, więc im później się zabierzesz do pracy, tym trudniej będzie się skupić. Do tego, jeśli późno siądziesz do lekcji, możesz się niepotrzebnie zestresować. Oszczędź sobie nerwów i wyrzutów typu „Jezu, trzeba to było ogarnąć wcześniej, czemu biorę się za to dopiero teraz” i zrób lekcje, gdy tylko będziesz mieć na to czas (najlepiej popołudniu).

 

4. Przygotuj sobie listę rzeczy do zrobienia

Jeśli masz sporo zadane, zrób listę, a na niej:

  • wypisz: co masz zadane, z czego i na kiedy,
  • zaznacz, co jest najważniejsze i najpilniejsze,
  • podkreśl, co musisz zrobić dziś, a co możesz ogarnąć jutro, pojutrze itd.

Zacznij od trudnych rzeczy, które musisz zrobić jak najszybciej, a później przejdź do łatwych i niepilnych.

 

Odrabianie pracy domowej może nie jest najprzyjemniejszą aktywnością, ale trzeba to robić. Ilość N-ek nie jest nieskończona. Może tym razem będziesz mieć farta i nauczyciel czy nauczycielka cię nie zapyta, ale przyjdzie taki dzień, w którym wywołają akurat twój numerek. Więc lepiej już robić te zadania – najlepiej szybko i dobrze.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, zapraszamy do innych wpisów na naszym blogu.

Gotowe rozwiązania wszystkich podręczników szkolnych!

Szukasz rozwiązania zadania z matematyki, chemii, fizyki, biologii? Dobrze trafiłeś!
Wszystkie rozwiązania, wszystkich podręczników wszystkich klas w jednym miejscu!
Znajdź swoje zadanie i ciesz się gotowym rozwiązaniem!

Przeglądaj rozwiązane zadania!
Podobne wpisy na blogu:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
10 sposobów by lepiej przygotować się do egzaminów

Egzaminy w szkole, bez względu na poziom nauki, zawsze wiążą się ze stresem dla uczniów. Nie dziwi więc fakt, że poszukują oni dobrych sposobów na to, aby przygotować się do...

Czytaj całość