130 139 140 142 148

Dopasuj kraje do wykresów przedstawiających strukturę produkcji energii 

Rozwiązanie:
Krajem, który ma największą strukturę produkcji energii, którą stanowi węgiel jest Polska. W kraju tym występuje dużo złóż węgla, dlatego też są one wykorzystywane w strukturze produkcji energii. W Szwecji strukturę produkcji energii stanowi woda oraz energetyka jądrowa. Teren ten ma idealne warunki do pozyskiwania energii z wody oraz tworzenia elektorowi jądrowych. Kraj, w którym strukturę produkcji energii stanowi węgiel, wiatr, energetyka jądrowa oraz gaz ziemny są Niemcy. W kraju tym są złoża węgla, gazu ziemnego, ale również występują dogodne warunki do utworzenia elektrowni wiatrowych oraz jądrowych. Strukturę produkcji stanowi woda w Norwegii, ponieważ panują na tym terenie idealne warunki, aby tworzyć elektrownie wodne. Krajem słynącym z produkcji energii jądrowej jest Francja. Krajem, który słynie z produkcji energii z zasobów wody oraz ciepła Ziemi jest Islandia, która ma idealne warunki do tworzenia energii geotermalnej. Najlepsze warunki do wytwarzania energii z wiatru ma Dania ze względu na idealne pod tą produkcję ukształtowanie powierzchni.
Pokaż więcej...
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Dopasuj kraje do wykresów przedstawiających strukturę produkcji energii 

jest zadaniem numer 56916 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule Geografia 6, która została wydana w roku 2019.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Grzegorz Rusowski
zobacz profil

Nauczyciel geografii klas 4 - 8 Szkoły podstawowej Grzegorz zainteresowany jest geologią i procesami geologicznymi, które kształtują naszą planetę. Stara się przekazywać swoim uczniom wiedzę na temat geologii.

Czy wiesz, że?

Grzegorz Rusowski posiada 4732 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Agnieszka Lechowicz, Maciej Lechowicz, Piotr Stankiewicz, Arkadiusz Głowacz

ISBN

978-83-021-8155-9

Rodzaj książki

Podręcznik