6 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Zadania i ich rozwiązania:


Zosia tłumaczy koleżankom i kolegom, do czego służy jeden z elementów mapy.
Rozwiązanie:
Zaznacz nazwę elementu, o którym mówi Zosia. B. Legenda.
Pokaż więcej...

Planeta Nowa 5 rozwiązania

Znajomość podstaw geografii jest niezwykle praktyczną wiedzą, która nie tylko przyda się podczas sprawdzianów, ale także w codziennym życiu. Dlatego też w zeszycie ćwiczeń do geografii Planeta Nowa, dedykowanemu uczniom klasy 5, znajdziemy tak wiele odniesień do współczesności. Wydawnictwo Nowa Era we współpracy z autorką ćwiczeń Kamilą Skomoroko wydało publikację, która nie tylko uzupełnia podręcznik z tej serii, ale również ma za zadanie zaciekawić uczniów wiedzą geograficzną. M.in. ciekawe i uaktywniające zadania jak krzyżówki geograficzne mają w atrakcyjny sposób uczyć złożonych zagadnień, które niekiedy sprawiają wielką trudność piątoklasistom.  Pomocne w nauce mogą okazać się bogate ilustracje i interesujące fotografie, które znajdziemy w zeszycie ćwiczeń Planeta Nowa 5, które rozbudzają wyobraźnię oraz mogą sprawić, że fascynujący świat geografii stanie się bliższy uczniowi. Wielu nauczycieli geografii oraz korepetytorów wybrało tę publikację, gdyż jej niewątpliwą zaletą są również przejrzyste i atrakcyjne mapy, zarówno konturowe, jak i tematyczne, które uczą pozyskiwania z nich informacji, które potem uczeń może poddać wnikliwej analizie.

 

Znajomość map to zdecydowanie umiejętność, która kojarzona jest z geografią. Jednak nie tylko właściwe określenie współrzędnych czy znajomość stolic należą do zagadnień geograficznych. Dlatego w zeszycie ćwiczeń do klasy 5 Planeta Nowa od Nowej Ery znajdziemy wiele różnorodnych zadań, które rozwijają nie tylko znajomość świata, ale również zachęcają do odkrywania piękna ojczyzny, podróżowania. Szczegółowo opisany proces ich rozwiązywania znajdą uczniowie na naszej stronie zadania.pl, która może okazać się pomocna, gdy pojawia się np. problemy z rozwiązaniem zadania domowego z tychże ćwiczeń. Dzięki temu piątoklasiści mogą rozbudzać swoje zainteresowanie otoczeniem czy kwestiami związanymi ze zmianami klimatycznymi bez stresu i problemów, motywując się do rozwiązywania coraz trudniejszych zadań.

 

W tej publikacji znajdziemy również interesujący element Korzystam z informacji, które pomagają uczniom rozwiązywać zadania z treścią oraz krok po kroku wskazują, jak pracować z materiałem ilustracyjnym. Z pewnością miłośnikom współczesnej i nowoczesnej edukacji przypadną do gustu elementy oceniania kształtującego, czyli cele lekcji, które otwierają każdy dział ćwiczeń. W ten sposób uczeń doskonale wie, które umiejętności może rozwijać dzięki zawartym w zeszycie ćwiczeń zadaniom. Do rozwijania samodzielności w uczeniu się polecamy również nasza platformę zadania.pl, która pomaga w indywidualizacji procesu uczenia się.

 

Nie każdy uczeń od razu staje się Magellanem czy wielkim miłośnikiem geografii. Dlatego też Kamila Skomoroko stworzyła zeszyt ćwiczeń do nauki geografii w klasie 5., który ma wspierać uczenie się wszystkich uczniów, bez względu na ich poziom geograficznych kompetencji. Ćwiczenia Na dobry początek to łatwiejsze zadania, które mogą okazać się pomocne podczas początkowej fazy lekcji. Dzięki nim uczniowie z trudnościami w nauce geografii mogą lepiej przyswoić materiał omawiany na zajęciach. Z pewnością zeszyt ćwiczeń do klasy 5 Planeta Nowa może również pomagać uczniom przygotować się do sprawdzianu czy pracy klasowej. Dzięki podsumowaniu każdego działu mogą monitorować swoje postępy i sprawdzić się w zadaniach utrwalających, by zaplanować swoją pracę oraz naukę. Jeśli jednak te zadania sprawiają uczniom trudność, polecamy nasz serwis edukacyjny zadania.pl, na którym znajdują się rozpisane krok po kroku zadania z zeszytu ćwiczeń Planeta Nowa 5. W ten sposób zadbamy o pełne zrozumienie tematu.

Informacje o książce:

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Kamila Skomoroko

ISBN

978-83-267-4082-4

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń