77 78 79 80 84 85 86 87 91 92 93 94 95 96 97 98 99

Jakie znacie stereotypy narodowe? Czy ich istnienie ułatwia czy utrudnia kontakt między przedstawicielami równych nacji? 

Rozwiązanie:
W zadaniu musimy wskazać jakie znamy stereotypy narodowe. Czy znasz stereotypy narodowe? Musisz się odwołać do przykładu czy takie stereotypy ułatwiają kontakt z innymi narodowościami czy utrudniają. Przykładem stereotypu Polaków jest to, że podejmują się oni prac fizycznych za granicą, co oczywiście jest łamane przez fakt, iż wielu Polaków pracuje na wysokich, wykwalifikowanych stanowiskach.
Pokaż więcej...
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Jakie znacie stereotypy narodowe? Czy ich istnienie ułatwia czy utrudnia kontakt między przedstawicielami równych nacji? 

jest zadaniem numer 57870 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik