76 77 78 79 80 84 85 86 88 91 92 93 94 95 96 97 98

Porównaj poniższe wykresy. Jaki jest stosunek badanych do problemu integracji migrantów w nowym kraju? Jak wytłumaczysz różnice w danych ? 

Rozwiązanie:
W zadaniu musimy porównać wskazane wykresy. Pierwszy wykres jak widzimy przedstawia pytanie, czy osoby mieszkające na stałe w Polsce powinny przyjąć polską kulturę i jezyk jako własną. Natomiast drugi przedstawia pytanie czy ankietowani zgadzają się ze stwierdzeniem, że Polacy mieszkający w innych krajach powinny przyjąć obcą kulturę i jezyk jako własną. Widzimy, że wyniki tych badań są nieco różne. W pierwszej 14% osób zdecydowanie stwierdziło, że osoby mieszkające na stałe w Polsce powinny przyjąć polską kulturę i jezyk jako własną, a w drugiej było to 8%. Także 32% raczej się zgadza z tym, że osoby mieszkające na stałe w Polsce powinny przyjąć polską kulturę i jezyk jako własną, a 24%, że Polacy mieszkający w innych krajach powinny przyjąć obcą kulturę i jezyk jako własną. Jaka może być przyczyna? Może to wynikać z tego, że Polacy mają silne poczucie więzi z kulturą i językiem polskim, a także żywią obawę przed zanikaniem polskiej kultury.
Pokaż więcej...
Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Porównaj poniższe wykresy. Jaki jest stosunek badanych do problemu integracji migrantów w nowym kraju? Jak wytłumaczysz różnice w danych ? 

jest zadaniem numer 57855 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik