76 77 78 79 80 85 86 87 88 91 92 93 94 95

Dopisz ciąg dalszych zdań 

Rozwiązanie:
W poleceniu musimy uzupełnić podane terminy o definicje. Czym jest naród? Naród to wspólnota ludzi o trwałym charakterze i więzi opartej na historii, która została ukształtowana przez wspólne losy dziejowe, kulturę, języka i terytorium. Państwo natomiast to forma organizacji społeczeństwa stanowiąca i wykonująca prawo na określonym terytorium. Czym jest zatem państwo narodowe? Jest to "państwo, którego prawie wszyscy mieszkańcy stanowią jeden naród i zdecydowana większość członków tego narodu zamieszkuje to właśnie państwo" (Źródło: Wikipedia). Państwo wielonarodowe to natomiast państwo, w którym żadna z grup etnicznych nie ma znaczącej przewagi liczebnej nad pozostałymi. Spośród nich można wyróżnić stare państwa wielonarodowe oraz młode państwa narodowe z okresu kolonialnego (Źródło: Wikipedia).
Pokaż więcej...
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Dopisz ciąg dalszych zdań 

jest zadaniem numer 57851 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik