40 41 42 43 45 51 52 53 55 57 58 59 60

Czy dla Polaków Rodzina jest ważna ? sformułuj opinię w tej sprawię odwołując się do wyniku sondażu i własnych obserwacji. A jakie wartości ty uważasz za najważniejsze?  

Rozwiązanie:
Rodzina jest podstawowym elementem tworzącym społeczeństwo. Rodziny bywają wielopokoleniowe (w zależności od żyjących członków rodziny). Rodzina jest wyjątkową wartością - jej członków wiążą więzy krwi, a także geny (podobieństwa młodszych pokoleń do starszych). Nie bez powodu mówi się, że na rodzinę zawsze można liczyć. Zastanów się jakie wartości są dla Ciebie ważne - czym w życiu się kierujesz, o co najbardziej dbasz, o co najbardziej się martwisz. Przy wyrażaniu własnego zdania, nie zapomnij użyć zwrotów, które to podkreślą ("moim zdaniem", "według mnie")
Pokaż więcej...
Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Czy dla Polaków Rodzina jest ważna ? sformułuj opinię w tej sprawię odwołując się do wyniku sondażu i własnych obserwacji. A jakie wartości ty uważasz za najważniejsze?  

jest zadaniem numer 57809 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik