10 11 13 14 15 16 18 21 23 24 25 27 28 29 30 31

Porównaj dwie relację. Właściwie w obu tych relacjach znajdujemy fakty jednakże jest między nimi zasadnicza różnica. Czy umiesz powiedzieć na czym ono polega? 

Rozwiązanie:
Opinią nazywamy wyrażenie przez kogoś swojego zdania na dany temat. W takim tekście znajdziemy stwierdzenia podkreślające to, że ktoś wypowiada się na dany temat. Jedna osoba, może przedstawiać zdanie innych (opinie innych). Opinia bardzo często wyrażana jest w artykułach przez konkretną osobę. Faktem nazywamy wypowiedź, która stwierdza jakiś stan rzeczy (opis tego co się dzieje). Są to same informacje dotyczące danej sprawy. W takiej wypowiedzi nikt nie oceni danej rzeczy, ani nie wyrazi swojego zdania na dany temat. Fakty przedstawione są, np. w podręcznikach, wiadomościach, itd.
Pokaż więcej...
Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Porównaj dwie relację. Właściwie w obu tych relacjach znajdujemy fakty jednakże jest między nimi zasadnicza różnica. Czy umiesz powiedzieć na czym ono polega? 

jest zadaniem numer 57152 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik