117 118 119 120 121 123 124 125 126 127 129 130 132 133 135 136 137

Wśród wielu ważnych działań jakie podejmuje Rzecznik praw dziecka. Przyjrzyj się  plakatom z kilku kampanii RPD i wyjaśnij co było celem poszczególnych akcji.

Rozwiązanie:
W zadaniu musimy wskazać co było celem poszczególnych akcji przedstawionych na plakatach. Na pierwszym plakacie widzimy hasło "Nie zamykaj oczu na przemoc wobec dzieci", wobec tego hasło to wprost wskazuje na rozgłośnienie problemu przemocy stosowanej wobec dzieci. Na drugim plakacie widzimy problem dziecka rodziców rozwiedzionych, które musi słuchać nieustannych kłótni pomiędzy rodzicami, Podobnie widzimy na kolejnym plakacie, zwrócono uwagę na to, że dziecko powinno spędzać taki sam czas zarówno z mamą i tatą. Ostatni plakat natomiast promuje postawę odwagi wśród dzieci, zwłaszcza zachowywać się tak w gronie swoich rówieśników i stanąć w obronie słabszych.
Pokaż więcej...
Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Wśród wielu ważnych działań jakie podejmuje Rzecznik praw dziecka. Przyjrzyj się  plakatom z kilku kampanii RPD i wyjaśnij co było celem poszczególnych akcji.

jest zadaniem numer 57996 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Tkaczy
zobacz profil

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie / historii I - IV LO / Technikum Jestem otwarty na różnorodne podejścia i teorie dotyczące funkcjonowania społeczeństw oraz wpływu czynników kulturowych, ekonomicznych i politycznych na ich rozwój. Poza tym, interesuje się również historią, antropologią, etyką i filozofią.

Czy wiesz, że?

Szymon Tkaczy posiada 1503 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

CIVITAS

Autorzy

Alicja Pacewicz, Tomasz Merta

ISBN

978-83-896-2374-4

Rodzaj książki

Podręcznik