7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Zadania i ich rozwiązania:


W diagramie ukryto nazwy elementów przyrody ożywionej i nie ożywionej
Rozwiązanie:
a) Zamaluj na zielono nazwy elementów należących do przyrody ożywionej...
Pokaż więcej...

Tajemnice przyrody 4 rozwiązania

Przyroda w klasie czwartej ma zachęcić uczniów do zgłębiania wiedzy na temat otaczającego czwartoklasistów świata. Dlatego też publikacja ta stworzona przez Jolantę Golanko i Urszulę Moździerz ma na celu w atrakcyjny i przejrzysty sposób zainteresować uczniów przyrodą. Niewątpliwą zaletą tego zeszytu ćwiczeń do geografii jest pełne skorelowanie go podręcznikiem z tej serii. Każdy dział nazwano tak samo, jak ma to miejsce w podręczniku, by uczeń łatwiej mógł dotrzeć do właściwych informacji i tym samym szybciej utrwalić materiał omówiony na zajęciach. Wielu nauczycieli przyrody ceni również to, że dzięki zeszytowi ćwiczeń Tajemnice przyrody 4 uczeń może usystematyzować wiedzę i w ten sposób rzetelnie przygotować się do sprawdzianu czy pracy klasowej. Różnorodne typy ćwiczeń sprawiają, że nauka geografii nie nudzi się czwartoklasistom. Co więcej, zadania Dla dociekliwych pomagają rozwinąć przyrodnicze zainteresowania uczniom zdolnym, którzy lubią poszerzać swoją wiedzę na ten temat. Ze względu więc na tę indywidualizację procesu uczenia się zeszyt ćwiczeń Tajemnice przyrody 4 jest równie często wybierany przez korepetytorów czy uczniów w edukacji domowej.

 

Mimo że świat natury od zawsze był nierozerwalnie złączony z człowiekiem, to jednak dziś statystycznemu czwartoklasiście dalej do przyrodni niż do świata technologii. Dlatego znajomość praw rządzących człowiekiem i światem może pomóc odnaleźć się młodemu człowiekowi w otaczającej go przestrzeni, dostosować się do rytmu codzienności. W zeszycie ćwiczeń do klasy 4 Tajemnice przyrody 4 uczniowie mogą znaleźć interesujące i pobudzające do myślenia dodatkowe materiały multimedialne jak filmy, grafiki, animacje czy fotografie. One w połączeniu z naszą platformą edukacyjną – zadania.pl, na której znajdziesz zachęcające do nauki rozwiązania do zadań z tego zeszytu ćwiczeń, mogą sprawić, że chętniej sięgniesz po atlas przyrodniczy czy z zaangażowaniem będziesz pracował na zajęciach w szkole czy w domu.

 

Warto również wspomnieć o tym, że zeszyt ćwiczeń do klasy 4 Tajemnice przyrody 4 zawiera wiele cennych i ciekawych instrukcji, obserwacji i doświadczeń, które w nowoczesny sposób mają wytłumaczyć czwartoklasiście złożone zagadnienia przyrodnicze, chemiczne czy biologiczne. Motywują także do samodzielnych odkryć oraz poszukiwania własnych rozwiązań. Wydaje się, że celem tej serii od wydawnictwa Nowa Era jest to, by obudzić w uczniu instynkt naukowca, który jest żądny wiedzy oraz z ciekawością patrzy na otaczający go świat. Po więcej interesujących wyzwań sięgaj na naszej stronie zadania.pl, gdzie znajdziesz wiele różnorodnych zadań szczegółowo opisanych i opracowanych przez specjalistów. Dzięki temu możesz rozwijać się we własnym tempie.

 

Utrwalanie zdobytych wiadomości jest niezmiernie ważne w procesie uczenia się. Jedynie powtarzanie może wytworzyć odpowiednie połączenia, które potem na stałe zagoszczą w uczniowskiej pamięci. Rozwiązywanie zadań utrwalających z zadania.pl to również doskonały sposób na monitorowanie postępów uczenia się przez ucznia, który może odpowiednio zaplanować przygotowanie do sprawdzianu czy kartkówki. Dlatego też tak przejrzyste uzupełnienie materiału znajdującego się w zeszycie ćwiczeń do klasy 4 Tajemnice przyrody 4, które znajdziesz na naszej stronie zyskało sympatię wielu uczniów.

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Jolanta Golanko, Urszula Moździerz

ISBN

978-83-267-3911-8

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń