8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Zadania i ich rozwiązania:


1.1. W prostokątnym układzie współrzędnych narysuj podane wektory. Poczatęk każdego wektora obierz d [...]
Rozwiązanie:

Matematyka 2. Zakres rozszerzony rozwiązania

Wydawnictwo Pazdro zadbało o kompleksowe materiały edukacyjne do nauczania matematyki na poziomie rozszerzonym w klasie 2 liceum i technikum. Zbiór zadań Matematyka 2. Zakres rozszerzony to w pełni korelująca publikacja z podręcznikiem tej samej serii. Uczniowie znajdą w niej niezwykle szeroką gamę różnorodnych ćwiczeń i zadań, które pomogą im utrwalić skomplikowane zagadnienia omówione na zajęciach. Co interesujące, dzięki różnorodnym poziomom trudności uczeń może w pełni zindywidualizować swoją naukę matematyki na poziomie rozszerzonym, w ten sposób optymalizując proces uczenia się. To także duże ułatwienie dla nauczycieli matematyki, którzy mogą w łatwy i wygodny sposób dostosować ilość i rodzaj zadań do poziomu klasy i jej potrzeb. Znajdziemy tam zarówno wiele klasycznych zadań zamkniętych, jak i wiele wymagających zadań otwartych kształtujących nie tylko myślenie matematyczne, ale także umiejętności wnioskowania, logikę czy krytyczne myślenie.

 

Matematyka jest królową nauk i w dzisiejszym świecie nastawionym na rozwój umiejętności matematycznych i technicznych zdaje się doskonałą inwestycją w przyszłość. Dlatego też wielu młodych ludzi wybiera matematykę na poziomie rozszerzonym. Jednak nie zawsze, nawet niezwykle uzdolnieni matematycznie uczniowie mogą poradzić sobie ze skomplikowanymi zagadnieniami. Jeśli zadania, które zawiera zbiór zadań do klasy 2  Matematyka 2. Zakres rozszerzony sprawiają Ci trudności, swoje wnioski i odpowiedzi możesz sprawdzić na naszej platformie edukacyjnej zadania.pl. Znajdziesz tu niezwykle bogatą bazę wiedzy, w której nasi eksperci opracowali rzetelne rozwiązania do ćwiczeń z tego zbioru, które pomogą Ci krok po kroku zrozumieć, w jaki sposób poprawnie odpowiedzieć na zadanie. Wielu nauczycieli matematyki korzysta z Matematyka 2. Zakres rozszerzony – zbioru zadań do klasy 2, traktując tę publikację jako doskonałe źródło zadań domowych. Dlatego, jeśli mimo lekcji, wciąż nie jesteś pewien, w jaki sposób rozwiązać prace domową lub chcesz samodzielnie sprawdzić swoje odpowiedzi, wybierz naszą stronę.

 

Matematyka wymaga systematyczności. Jednak niekiedy podczas zajęć matematycznych w szkole nie czujemy się na siłach, by odpowiednio przyswoić wiadomości z poziomu rozszerzonego. Dzięki platformie zadania.pl uczysz się o dowolnej porze, optymalizując czas, który poświęcasz na naukę. Ucz się wtedy, kiedy jesteś w intelektualnej formie, bez zajęć u boku korepetytora, bez wychodzenia z domu. Zbiór zadań do klasy 2 Matematyka 2. Zakres rozszerzony stanowi dla Ciebie wyzwanie? Pomocnych materiałów szukaj na naszej stronie. Możesz dopasować poziom trudności do swoich umiejętności. Jeśli materiał z lekcji wydaje Ci się zbyt prosty, możesz z zadania.pl wskoczyć na wyższy poziom, przeglądając rozwiązania wymagających zadań otwartych czy zamkniętych, a tym samym ucząc się nowych szablonów i sposobów dochodzenia do właściwych wyników.

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

OE Pazdro

Autorzy

Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab

ISBN

978-83-759-4197-5

Rodzaj książki

Zbiór zadań