128 129 130 131 132 136 138 139 143 144 145

a) Ile słoików sosu po 4zł za słoik możemy kupić, jeśli mamy 45zł?

b) Woda mineralna jest sprzedawana w hurtowni w zgrzewkach po 4 butelki. Ile zgrzewek trzeba kupić, żeby każdy z 45 uczestników wycieczki mógł dostać butelkę wody?

c) Ćwierć godziny lekcyjnej - ile to minut i sekund?

Rozwiązanie: