113 115 116 117 118 119 120 123 125 130

Przeczytaj dwa poniższe fragmenty poetyckie Marii Konopnickiej. Porównaj formę poetycką, słownictwo (znaczenie używanych wyrazów), tematykę oraz składnię. Wskaż i nazwij cechy różniące obydwa wiersze. Który zawiera więcej elementów typowych dla języka i poetyki pozytywizmu? Odpowiedź uzasadnij. Z którymi (zamieszczonymi w rozdziale pierwszym) wierszami tej samej autorki wiąże się tematycznie i językowo każdy z poniższych utworów? Dlaczego tak sądzisz?

Rozwiązanie:
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści: Przeczytaj dwa poniższe fragmenty poetyckie Marii Konopnickiej. Porównaj formę poetycką, słownictwo (znaczenie używanych wyrazów), tematykę oraz składnię. Wskaż i nazwij cechy różniące obydwa wiersze. Który zawiera więcej elementów typowych dla języka i poetyki pozytywizmu? Odpowiedź uzasadnij. Z którymi (zamieszczonymi w rozdziale pierwszym) wierszami tej samej autorki wiąże się tematycznie i językowo każdy z poniższych utworów? Dlaczego tak sądzisz? jest zadaniem numer 128288 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule Przeszłość i dziś 2. Podręcznik cz. 2, która została wydana w roku 2020.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Aleksandra Wypasko
zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum Z wykształcenia polonistka. W wolnych chwilach lubi podróżować, oraz udzielać się w pobliskim schronisku.

Czy wiesz, że?

Aleksandra Wypasko posiada 3199 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Ewa Paczoska

ISBN

978-83-634-6269-7