112 113 115 116 117 118 119 120 124 125 130

Jakie cechy typowe dla języka pozytywizmu oraz charakterystyczne dla stylu Prusa można odnaleźć w noweli Z legend dawnego Egiptu? Na poparcie swoich spostrzeżeń zacytuj odpowiednie fragmenty. Wskaż i nazwij figury stylistyczne, którymi posłużył się autor dla oddania opisywanych realiów. W jaki sposób można (na różnych poziomach) odnieść do tekstu kategorię niezwykłości? Na czym polega występujący w nim efekt zaskoczenia?

Rozwiązanie:
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści: Jakie cechy typowe dla języka pozytywizmu oraz charakterystyczne dla stylu Prusa można odnaleźć w noweli Z legend dawnego Egiptu? Na poparcie swoich spostrzeżeń zacytuj odpowiednie fragmenty. Wskaż i nazwij figury stylistyczne, którymi posłużył się autor dla oddania opisywanych realiów. W jaki sposób można (na różnych poziomach) odnieść do tekstu kategorię niezwykłości? Na czym polega występujący w nim efekt zaskoczenia? jest zadaniem numer 128285 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule Przeszłość i dziś 2. Podręcznik cz. 2, która została wydana w roku 2020.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Aleksandra Wypasko
zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum Z wykształcenia polonistka. W wolnych chwilach lubi podróżować, oraz udzielać się w pobliskim schronisku.

Czy wiesz, że?

Aleksandra Wypasko posiada 3199 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Ewa Paczoska

ISBN

978-83-634-6269-7