60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82

Wykreśl informację, które nie dotyczą listu oficjalnego

 

Rozwiązanie:
List oficjalny to to wypowiedź pisemna skierowana do określonej osoby lub instytucji. Jest to dokument formalny, dlatego należy przestrzegać odpowiednich zasad. Schemat: 1. Napisz w prawym górnym rogu miejscowość, datę 2. Nagłówek- czyli zwrot do adresata, do którego kierowany jest list 3. Wstęp- pierwsza część listu, w której następuje przedstawienie problemu, celu listu 4. Rozwiniecie- najdłuższa część listu. Jest to miejsce, w którym przytacza się zarys problemu, podaje się niezbędne informacje, argumenty, dowody, wymagania itp. 5. Zakończenie- to miejsce podsumowania całości listu- czego się oczekuje po nim, może zawierać prośbę o zajęcie przez adresata stanowiska względem przytoczonego problemu, wyrażenie nadziei na rozpatrzenie problemu, wysłuchanie prośby itp. 5. Zwrot grzecznościowy i podpis, np. z wyrazami szacunku/ poważania. Wskazówki: 1. Pisz zwięźle, rzeczowo. 2. Używaj oficjalnego języka, wyrazów grzecznościowych. 3. Nie popełniaj błędów (gramatycznych, interpunkcyjnych, ortograficznych itd.). 4. Bądź uprzejmy. 5. Zadbaj o czytelność treści, np. poprzez podzielenie jej na akapity.
Pokaż więcej...
Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Wykreśl informację, które nie dotyczą listu oficjalnego

 

jest zadaniem numer 58536 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule Między nami 5. Zeszyt ćwiczeń Wersja B, która została wydana w roku 2018.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Katarzyna Saliłska
zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas 4 - 8 Szkoły podstawowej Nauczyciel z kilkuletnim doświadczeniem. W wolnych chwilach interesuje się historią języka polskiego oraz jego ewolucją, a także badaniami lingwistycznymi.

Czy wiesz, że?

Katarzyna Saliłska posiada 9412 rozwiązanych zadań w naszym serwisie

Informacje o książce:

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

GWO

Autorzy

Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek

ISBN

978-83-8118-167-9

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń