114 118 129 130 134 135 136

Ustal, która funkcja dominuje w zamieszkiwanym przez Ciebie mieście lub w mieście znajdującym się najbliżej Twojej miejscowości. 

Rozwiązanie:
Wśród funkcji miasta wyróżniamy funkcje: polityczną - miasto staje siedzibą władz państwowych, turystyczną - miasta, które mają dużo atrakcji dla turystów np. zabytki, uzdrowiskową - miasto posiada status uzdrowiska, rozwija się w nim lecznictwo ze względu na zasoby naturalne (klimat, wody mineralne), handlową - pierwsze miasta powstawały jako ośrodki wymiany handlowej, teraz w każdym mieście jest dobrze rozwinięty handel detaliczny i hurtowy. administracyjną - miasto jest siedzibą władz samorządowych (urzędy gminy, starostwa powiatowe), przemysłową - powstanie miasta związane jest z wydobywaniem surowców lub rozwojem przemysłu przetwórczego, medyczną - jest dużo ośrodków specjalistycznej opieki medycznej, kulturową - występują w nim instytucje kulturowe np. teatry, kina. Zwróćmy uwagę, które z wymienionych funkcji najbardziej są widoczne w mieście, w którym mieszkamy.
Pokaż więcej...
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie tutaj i otrzymaj rozwiazanie w kilka sekund!

Jak oceniasz rozwiązanie tego zadania przez nauczyciela?

Nie oceniono tego zadania! Bądź pierwszy!

Warto wiedzieć

Zadanie o treści:

Ustal, która funkcja dominuje w zamieszkiwanym przez Ciebie mieście lub w mieście znajdującym się najbliżej Twojej miejscowości. 

jest zadaniem numer 41263 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony, która została wydana w roku 2020.

Zadanie zweryfikowane przez pracownika serwisu