18 23
Zadania i ich rozwiązania:


Dobierz opis z ramki do każdej z podanych sytuacji. 

Rozwiązanie:

Odkryć fizykę 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 rozwiązania

Podręcznik szkolny do 3 klasy liceum i technikum do nauki fizyki od wydawnictwa Nowa Era to jedna z najczęściej wybieranych przez nauczycieli i korepetytorów publikacji na rynku edukacyjnym. Dlaczego? Uczniowie znajdą w niej nie tylko cele lekcji, dzięki którym dokładnie wiedzą, czego będą się uczyć na danej lekcji, ale przede wszystkim starannie opracowane materiały stworzone przez wybitnych specjalistów. Autorzy podręcznika, tj. Marcin Braun oraz Weronika Śliwa, zadbali o doskonałą bazę wiedzy napisaną przystępnym językiem, dzięki czemu uczniowie mogą szybciej i łatwiej przyswoić trudne zagadnienia z fizyki. Mnogość przykładów i zadań ułatwia licealistom oraz uczniom techników utrwalić wiadomości z często niełatwej lekcji. A dzięki ćwiczeniom powtórzeniowym uczniowie mogą sprawdzić, które umiejętności już przyswoili, a nad którymi trzeba popracować. Czym byłaby fizyka bez doświadczeń? W podręczniku szkolnym Odkryć fizykę 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 uczniowie mogą poznać doświadczenia od kuchni, dzięki bogatym opisom i barwnym ilustracjom. Warto także wspomnieć o ciekawostkach fizycznych, które mogą uatrakcyjnić każdą lekcję fizyki w szkole. Jak widzimy, ten podręcznik szkolny do 3 klasy liceum i technikum z pewnością może sprawić, że nauka fizyki nie będzie przykrą koniecznością.

 

Doskonała obudowa merytoryczna i piękne ilustracje pomagają w nauce fizyki. Jednak, jak mawiali starożytni, repetitio est mater studiorum – powtarzanie jest matką wiedzy. Bez powtórzeń, ćwiczeń i systematycznej nauki niezwykle ciężko jest przyswoić fizyczne zagadnienia. Dlatego na naszej platformie edukacyjnej zadania.pl znajdziesz wszystkie rozwiązania do podręcznika szkolnego do 3 klasy liceum i technikum Odkryć fizykę 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019, by uczyć się efektywniej i szybciej.

 

Dzięki rozwiązanym zadaniom i szczegółowo opisanym metodom, krok po kroku prześledzisz proces rozwiązywania zadania. Poznasz również kolejność wykonywanych zadań. W ten sposób utrwalisz wiedzę, szybciej odrobisz pracę domową czy przygotujesz się do sprawdzianu. Pamiętaj, że podręcznik szkolny do 3 klasy liceum i technikum do fizyki od wydawnictwa Nowa Era zawiera także zbiory zadań powtórzeniowych, których odpowiedzi również znajdziesz na naszej stronie internetowej. Połączenie doskonałego podręcznika szkolnego Odkryć fizykę 3. Zakres podstawowy. Reforma 2019 i ćwiczenia umiejętności z zadania.pl to gwarancja efektywnej nauki. Zaoszczędzisz tym samym czas, który możesz poświęcić na dalszy rozwój, pasję. Nie zdążyłeś zanotować informacji na lekcji lub 45 minut to dla Ciebie za mało, by dobrze pojąć omawiany dział z fizyki? Uzupełnij swoją wiedzę, wybierając nasz portal, w którym z łatwością znajdziesz materiały oparte na Odkryć fizykę – podręczniku szkolnym do 3 klasy liceum i 3. technikum. W ten sposób zawsze będziesz przygotowany do lekcji i zapomnisz, czym jest brak pracy domowej.

Informacje o książce:

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Marcin Braun, Weronika Śliwa

ISBN

978-83-267-4190-6