Card image cap

Po co odrabiać zadania domowe?

Wracasz do domu po godzinach spędzonych w szkole na nauce - albo próbach uczenia się. No chociaż notowania. Przynajmniej słuchania, co tam nauczyciel opowiada. Marzy ci się chill – wyjście ze znajomymi, kolejny odcinek na Netflixie, popykanie w gierkę, cokolwiek. Myślisz „koniec na dziś, nareszcie” – ale dla świętego spokoju zaglądasz do zeszytu albo e-dziennika. No i lipa. Jednak coś zadali. Możesz starałeś, starałaś się o tym zapomnieć, ale fakt jest taki, że czeka na ciebie porcja zadanek.

No nic. Pozostaje siąść i je zrobić. Tak, tak – robimy, nie olewamy. Polecamy ci taką opcję. Dlaczego? Po co odrabiać pracę domową? Na to pytanie mamy 5 przekonujących powodów.

 

Dlaczego warto robić zadania domowe – 5 powodów:

Unikasz stresu przy sprawdzaniu zad.dom. na lekcji

„No to dziś poproszę numerek…”, „Dawno nie odpowiadał_a…”, „Dziś jest 17 kwietnia, no to 17 + 4, zadanie czyta numer…” – znasz to, co? Nawet jeśli pada pytanie „To kto chętny do przeczytania?”, to wiesz, że z brakiem ochotników nauczyciel sobie poradzi i i tak będzie losowanie. Załatw sobie odpowiedzi do ćwiczeń albo rozwiązania zadań, żeby co lekcję nie mieć mini zawału.

 

Zachowujesz N-kę na „sytuacje awaryjne”

Większość nauczycieli daje nieprzygotowanie albo kilka – ale sam wiesz, sama wiesz, że one zadziwiająco szybko się kończą. Szkoda marnować je na to, że się nie zrobiło zadania, bo się nie chciało. Lepiej szybko ogarnąć odpowiedzi do zadań z podręcznika czy ćwiczeń i mieć z głowy. NP zostaw sobie na sytuacje, kiedy totalnie zapomnisz, że coś zadali.

 

Powtarzasz materiał i lepiej zapamiętujesz

Robienie zadania domowego pomaga lepiej dokładniej materiał z lekcji. Lepiej zapamiętujesz to, czego dopiero się uczyłeś, uczyłaś i utrwalasz to, co już znasz. Robisz zadania domowe na bieżąco – i do sprawdzianu uczysz się mniej.

 

Pokazujesz zaangażowanie

Jeśli raz na jakiś czas zgłosisz się odpowiedzi, zabłyśniesz przed nauczycielem. Pokażesz, że uważasz, że ci się chce. Nawet jeśli twój nauczyciel nie daje „+” za aktywność, na pewno doceni, że się starasz i uwzględni to przy wystawianiu oceny na semestr czy koniec roku.

 

Propsujesz u znajomych (jeśli podzielisz się odpowiedziami)

Fajnie, jeśli masz rozwiązania zadań – a jeszcze fajniej, jeśli jesteś dobrym kolegą czy dobrą koleżanką i się nimi podzielisz. Zawsze to miło, jak ktoś da spisać.

 

Zadania domowe zdarzają się różne. Wiadomo, że są przedmioty, z których nawet chce ci się coś zrobić, no i są też takie, przy których robienie lekcji do powolna śmierć w bólach. Warto je jednak odrabiać – nie tylko po to, żeby nauczyciel i rodzice się nie czepiali, ale też dla samego siebie. Po coś tę pracę domową wymyślili.

Robienie zadań po lekcjach pomaga - a my pomagamy w tym tobie. Żeby ułatwić ci naukę i usprawnić odrabianie domowego, zebraliśmy dla ciebie odpowiedzi do zadań domowych i rozwiązania zbiorów zadań ze wszystkich przedmiotów i na każdym poziomie od klas 7 do klasy maturalnej. Tu dowiesz, jak to dokładnie działa: www.zadania.pl .

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, zapraszamy do innych wpisów na naszym blogu. 

Gotowe rozwiązania wszystkich podręczników szkolnych!

Szukasz rozwiązania zadania z matematyki, chemii, fizyki, biologii? Dobrze trafiłeś!
Wszystkie rozwiązania, wszystkich podręczników wszystkich klas w jednym miejscu!
Znajdź swoje zadanie i ciesz się gotowym rozwiązaniem!

Przeglądaj rozwiązane zadania!
Podobne wpisy na blogu:
10 rozwiązań jak przeżyć technikum

Średnie szkoły to dla młodzieży sporo nowych wyzwań, które wiążą się przede wszystkim z nauką, ale również ze zmianą otoczenia oraz znajomych. Nie oznacza to jednak, iż średnia szkoła ma...

Czytaj całość
10 rozwiązań jak przeżyć liceum

Szkoła średnia dla uczniów to często spore wyzwanie. Po wielu latach spędzonych w szkole podstawowej i nawiązaniu nowych przyjaźni muszą opuścić mury dotychczasowej szkoły i udać się do nowego miejsca,...

Czytaj całość
10 sposobów by lepiej przygotować się do egzaminów

Egzaminy w szkole, bez względu na poziom nauki, zawsze wiążą się ze stresem dla uczniów. Nie dziwi więc fakt, że poszukują oni dobrych sposobów na to, aby przygotować się do...

Czytaj całość